X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Szczęśliwa 13. LAF za nami

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2012 20:12
- Miałam wielkie szczęście zaprezentować w Zwierzyńcu swój debiut fabularny. Jestem aktorką, ale praca nad filmem dokonała we mnie wewnętrznej przemiany i coraz bardziej zaczynam się zastanawiać nad reżyserią - mówi Hanka Brulińska, która na LAF prezentowała film "Biec w stronę Ty".
Audio
Kadr z filmu Biec w stronę Ty
Kadr z filmu "Biec w stronę Ty"Foto: fot. materiały promocyjne

Sam projekt obrazu "Biec w stronę Ty" jest mocno związany ze Zwierzyńcem i Letnią Akademią Filmową - mówi Piotr Kotowski, rektor LAF, był producentem filmu. - To niesamowita przygoda i historia, dokonywałam tutaj przeróbek mojego scenariusza, moich rozmów - dodaje Hanka Brulińska . Reżyserka w rozmowie z Ryszardem Jaźwińskim przekonuje, że trzeba być czujnym, słuchać, uczyć się, mieć pokorę i tak właśnie było w przypadku jej pracy nad "Biec w stronę Ty".
30-minutowy film to rodzaj impresji, obraz, który musi i chce działać na emocje widza. - To taki strumień świadomości. Obrazy, które podbudowałam to jest w pewnym sensie zwierzenie, osobista wypowiedź. Bardzo mi zależało, żeby przez kadry oddziaływać na podświadomość, by każdy widz mógł się przejrzeć w tych obrazach malarskich - przekonuje Hanka Brulińska. Jest szansa, że film pojawi się także na dużym ekranie.

W audycji także:
- rozmowa z aktorką Joanną Kulig o pracy na planie filmu "Kobieta z piątej dzielnicy" i spotkaniu z publicznością Letniej Akademii Filmowej w Zwierzyńcu;
- spotkanie z twórcami dokumentu "Miliard szczęśliwych ludzi" - reżyserem Maciejem Bochniakiem i autorem zdjęć Grzegorzem Hartfielem;
- Maciej Gil, przewodniczący Rady Polskiej Federacji Dyskusyjnych Klubów Filmowych i laureatka konkursu prelegentów filmowych Paulina Skoczylas opowiadali o tegorocznym konkursie.  

Na audycję "Trójkowo, filmowo" zapraszamy w każdą niedzielę po 14.

(ed)

Zobacz więcej na temat: letnia akademia filmowa POLSKA

Czytaj także

Zwierzyniec zachwyca nie tylko filmami

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2012 14:09
- Ci, którzy zdążyli zaliczyć Lubuskie Lato Filmowe, czy Nowe Horyzonty we Wrocławiu, Dwa Brzegi w Kazimierzu, wiedzą, że na koniec warto zjechać do Zwierzyńca, by ten filmowy letni szlak zakończyć na Roztoczu - mówi Piotr Kotowski, rektor 13. LAF.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marian Dziędziel: ci ludzie kochają kino!

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2012 12:57
- Publiczność w Zwierzyńcu jest wspaniała. Na pokazie "Piątej pory roku" był nadkomplet widzów. Projekcja zakończyła się naprawdę dużymi brawami, było fantastycznie - opowiada Marian Dziędziel. Aktor pierwszy raz odwiedził Letnią Akademię Filmową.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Włoska kinematografia jeszcze żyje!

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2012 13:53
- 13. edycja Zwierzyńca, która miała się okazać dla wielu pechowa, na pewno nie była pechowa dla kina włoskiego, które od czterech lat jest tu mocno reprezentowane - mówi Diana Dąbrowska, filmoznawczyni, rodzinnie związana z Włochami.
rozwiń zwiń