Szczęśliwa 13. LAF za nami

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2012 20:12
- Miałam wielkie szczęście zaprezentować w Zwierzyńcu swój debiut fabularny. Jestem aktorką, ale praca nad filmem dokonała we mnie wewnętrznej przemiany i coraz bardziej zaczynam się zastanawiać nad reżyserią - mówi Hanka Brulińska, która na LAF prezentowała film "Biec w stronę Ty".
Audio
Kadr z filmu Biec w stronę Ty
Kadr z filmu "Biec w stronę Ty"Foto: fot. materiały promocyjne

Sam projekt obrazu "Biec w stronę Ty" jest mocno związany ze Zwierzyńcem i Letnią Akademią Filmową - mówi Piotr Kotowski, rektor LAF, był producentem filmu. - To niesamowita przygoda i historia, dokonywałam tutaj przeróbek mojego scenariusza, moich rozmów - dodaje Hanka Brulińska . Reżyserka w rozmowie z Ryszardem Jaźwińskim przekonuje, że trzeba być czujnym, słuchać, uczyć się, mieć pokorę i tak właśnie było w przypadku jej pracy nad "Biec w stronę Ty".
30-minutowy film to rodzaj impresji, obraz, który musi i chce działać na emocje widza. - To taki strumień świadomości. Obrazy, które podbudowałam to jest w pewnym sensie zwierzenie, osobista wypowiedź. Bardzo mi zależało, żeby przez kadry oddziaływać na podświadomość, by każdy widz mógł się przejrzeć w tych obrazach malarskich - przekonuje Hanka Brulińska. Jest szansa, że film pojawi się także na dużym ekranie.

W audycji także:
- rozmowa z aktorką Joanną Kulig o pracy na planie filmu "Kobieta z piątej dzielnicy" i spotkaniu z publicznością Letniej Akademii Filmowej w Zwierzyńcu;
- spotkanie z twórcami dokumentu "Miliard szczęśliwych ludzi" - reżyserem Maciejem Bochniakiem i autorem zdjęć Grzegorzem Hartfielem;
- Maciej Gil, przewodniczący Rady Polskiej Federacji Dyskusyjnych Klubów Filmowych i laureatka konkursu prelegentów filmowych Paulina Skoczylas opowiadali o tegorocznym konkursie.  

Na audycję "Trójkowo, filmowo" zapraszamy w każdą niedzielę po 14.

(ed)

Zobacz więcej na temat: letnia akademia filmowa POLSKA

Czytaj także

Zwierzyniec zachwyca nie tylko filmami

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2012 14:09
- Ci, którzy zdążyli zaliczyć Lubuskie Lato Filmowe, czy Nowe Horyzonty we Wrocławiu, Dwa Brzegi w Kazimierzu, wiedzą, że na koniec warto zjechać do Zwierzyńca, by ten filmowy letni szlak zakończyć na Roztoczu - mówi Piotr Kotowski, rektor 13. LAF.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marian Dziędziel: ci ludzie kochają kino!

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2012 12:57
- Publiczność w Zwierzyńcu jest wspaniała. Na pokazie "Piątej pory roku" był nadkomplet widzów. Projekcja zakończyła się naprawdę dużymi brawami, było fantastycznie - opowiada Marian Dziędziel. Aktor pierwszy raz odwiedził Letnią Akademię Filmową.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Włoska kinematografia jeszcze żyje!

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2012 13:53
- 13. edycja Zwierzyńca, która miała się okazać dla wielu pechowa, na pewno nie była pechowa dla kina włoskiego, które od czterech lat jest tu mocno reprezentowane - mówi Diana Dąbrowska, filmoznawczyni, rodzinnie związana z Włochami.
rozwiń zwiń