"Już nigdy nikt nie będzie taką gwiazdą jak Cybulski"

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2012 17:21
- Powracają przemyślenia o jego roli w polskiej wizji kina. Ta odwaga zawsze będzie inspirująca - mówi Piotr Głowacki, który za rolę w "80 milionach" dostał drugą w karierze nominację do Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego.
Audio
Piotr Głowacki w filmie 80 milionów Waldemara Krzystka
Piotr Głowacki w filmie "80 milionów" Waldemara KrzystkaFoto: materiały promocyjne

W gronie nominowanych znaleźli się także: Agnieszka Grochowska za role w filmach "Bez wstydu" i "W ciemności", Julia Kijowska za rolę w filmie "W ciemności", Marcin Kowalczyk za rolę w filmie "Jesteś Bogiem" i Joanna Kulig za rolę w filmie "Sponsoring". W styczniu poznamy 50. laureata tego prestiżowego wyróżnienia.

"Też zagrałem esbeka"

- Idolem mojego filmowego dzieciństwa był Bogusław Linda i jego rola w "Psach", więc, gdy od tego wymarzonego "esbeka-idola" dostałem nagrodę za swojego esbeka, to była duża przyjemność! - mówi Piotr Głowacki nagrodzony za rolę w "80 milionach" Waldemara Krzystka podczas pierwszego Festiwalu Aktorstwa Filmowego we Wrocławiu, którego dyrektorem artystycznym jest właśnie Bogusław Linda.

Gość Ryszarda Jaźwińskiego przyznaje, że "80 milionów" to ważny moment w karierze i jedno z większych zadań aktorskich. - A po drugie: przyjemność pracy i przeniesienia się w czasie. To kawałek historii Wrocławia, historii Polski - podkreśla Piotr Głowacki.

Czy czarny charakter w filmie jest zawsze ciekawszy? W jakich kreacjach aktorskich zobaczymy Piotra Głowackiego w 2013 roku? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Więcej rozmów Ryszarda Jaźwińskiego z ludźmi filmu znajdziesz na podstronach "Fajnego filmu" i "Trójkowo, filmowo"

W audycji także:

- Mikołaj Roznerski - odtwórca głównej roli w filmie "Supermarket" Macieja Żaka opowiada o debiucie w filmie fabularnym i stresujących spotkaniach z Marianem Dziędzielem;

- Maciej Sobieszczański - reżyser i scenarzysta wyjaśnia dlaczego mylna jest teza, że scenariusze filmowe to jeden z najsłabszych elementów w polskim kinie. Gość Trójki opowiada o konkursie SCRIPT PRO 2013 oraz o filmie "Performer", który pojawi się w kinach w przyszłym roku, a opowiada o artyście, Oskarze Dawickim, który w filmie gra samego siebie.

Na "Trójkowo, filmowo" zapraszamy w każdą niedzielę o godz. 14.00.

Czytaj także

Nominacje do Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego 2012 przyznane

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2012 13:27
Kapituła Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego przyznała nominacje do kolejnej edycji Nagrody. Już wkrótce poznamy 50-tego laureata tego prestiżowego wyróżnienia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ile za nominację do Oscara? Polacy dają "80 milionów"

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2012 16:33
Film Waldemara Krzystka jest jednym z 70 kandydatów do nagrody Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej w kategorii film nieanglojęzyczny. W piątek ogłoszona zostanie tzw. lista skrócona, na której znajdzie się około 10 tytułów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pięć filmów do końca roku

Ostatnia aktualizacja: 24.12.2012 18:27
W Święta, po Świętach, przed Sylwestrem ... każdy dzień jest dobry, by zasiąść przed kinowym ekranem.
rozwiń zwiń