"Płynące wieżowce" - odważny polski film zadebiutuje w Nowym Jorku

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2013 18:21
"Płynące wieżowce" znalazł się w gronie 14 filmów fabularnych, które zostaną zaprezentowane w ramach sekcji Viewpoints nowojorskiego Tribeca Film Festival. W "Trójkowo, filmowo" rozmawialiśmy z odtwórcą jednej z głównych ról w tym filmie.
Audio
  • Bartosz Gelner o swojej roli w filmie "Płynące wieżowce" (Trójkowo, filmowo/Trójka)
Na planie filmu Płynące wieżowce: Mateusz Banasiuk, Bartosz Gelner
Na planie filmu "Płynące wieżowce": Mateusz Banasiuk, Bartosz GelnerFoto: Fot.: Anna Tomczyńska

Bartosz Gelner, odtwórca jednej z głównych ról w "Płynących wieżowcach", powiedział, że to drugi film w którym występuje, który będzie miał premierę poza granicami Polski. - "Sala samobójców" Jana Komasy, w której grałem, miała swoją premierę w Berlinie - mówił.

"Płynące wieżowce" w reżyserii Tomasza Wasilewskiego to historia o dojrzewaniu, poszukiwaniu własnej tożsamości oraz akceptacji siebie i innych. Główny bohater dramatu to Kuba (Mateusz Banasiuk), młody chłopak, który mieszka razem z matką i swoją dziewczyną, Sylwią (Marta Nieradkiewicz).

Z pozoru życie Kuby wydaje się jasne i poukładane. Na jednej z imprez poznaje jednak Michała (Bartosz Gelner). Między chłopakami rodzi się silna emocjonalna więź. - Pojawia się nieoczekiwana fascynacja, ich wzajemne uczucia rozwijają się od przyjaźni do miłości - wyjasniał Bartosz Gelner, który w filmie gra zdeklarowanego homoseksualistę.

To drugi film Tomasza Wasilewskiego. Reżyser debiutował dramatem "W sypialni" z Katarzyną Herman w roli głównej. Nowojorski pokaz będzie światową premierą filmu. Tribeca Film Festival rozpocznie się 17 kwietnia. Kinowa premiera "Płynących wieżowców" planowana jest na październik 2013.

Więcej rozmów Ryszarda Jaźwińskiego z aktorami i ludźmi świata filmu znajdziesz na podstronach  "Fajnego filmu"  "Trójkowo, filmowo" >>  

W audycji także:

-  o filmie  "Wspaniała" opowiada Małgorzata Kostra ;

- Marta Szelichowska o książce "Michael Douglas - biografia";

Julia Kijowska o filmie "Miłość" Sławomira Fabickiego .

"Trójkowo, filmowo" na antenie Trójki w każdą niedzielę tuż po godz. 14.00. Zapraszamy! 

(pg/mat. promocyjne)

Zobacz więcej na temat: FILM

Czytaj także

"Miłość" to film, który każdy filtruje przez siebie

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2013 12:45
- "Miłość" to film o tym, że miłości nie ma, ale pewne okoliczności pozwalają na to, żeby się wydarzyła - mówi Julia Kijowska, aktorka.
rozwiń zwiń