Agata Kulesza: cieszę się, że "Ida" idzie w świat

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2013 18:06
"Ida" w reżyserii Pawła Pawlikowskiego zdobyła kolejne nagrody na ważnych festiwalach, tym razem w hiszpańskim Gijón i na polskim Camerimage. - Bardzo się cieszę, że przesłanie filmu jest zrozumiałe także poza granicami kraju - mówiła w Trójce aktorka Agata Kulesza.
Audio
  • Agata Kulesza, Joanna Sawicka, Mateusz Banasiuk i Adrian Zaremba o najciekawszych wydarzeniach filmowych ostatnich dni (Trójkowo, filmowo)
Agata Kulesza
Agata KuleszaFoto: A. Celarska/ PR

Na międzynarodowym festiwalu filmowym w hiszpańskim w Gijón "Ida” zdobyła aż 5 nagród, w tym aktorską dla Agaty Kuleszy. Obraz został też nagrodzony grand prix na festiwalu Camerimage, gdzie za zdjęcia wyróżnieni zostali Łukasz Żal i Ryszard Lenczewski.

Reżyser "Idy": Polska to historycznie zagmatwana gleba>>>

Agata Kulesza: bohaterka "Idy" ma w sobie duży pierwiastek zła>>>
– Wszyscy byliśmy ostatnio w rozjazdach, na różnych festiwalach, bo film pokazywany jest za granicą. Muszę przyznać, że bardzo lubię "Idę", bo to spójny i dokończony obraz. I żałuję tylko, że nigdy nie będę mogła zobaczyć tego filmu jak zwykł widz, bo już zbyt głęboko weszłam w tę historię. Natomiast bardzo się cieszę, że on idzie w świat i że ludzie odczytują uniwersalne treści filmu – powiedziała Agata Kulesza w audycji "Trójkowo filmowo”.
Aktorka brała w ostatnich dniach także udział w akcji Polska Światłoczuła, polegającej na organizowaniu pokazów filmów i spotkań z ich twórcami w małych miejscowościach, w których nie ma kin. - Uwielbiam jeździć z Polską Światłoczułą, bo mam wtedy okazję spotkać zwykłych widzów, po prostu publiczność, a nie tylko krytyków filmowych czy filmoznawców. To zawsze bardzo ciekawe i miłe spotkania, bywają zaskakujące pytania i jest naprawdę interesująco – opowiadała Agata Kulesza. Projektowi Polska Światłoczuła patronuje Trójka.

Więcej rozmów Ryszarda Jaźwińskiego z aktorami i ludźmi świata filmu znajdziesz na podstronach "Fajnego filmu" oraz  "Trójkowo, filmowo" >>>
Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w które gośćmi byli także: Joanna Sawicka (która opowiadała o premierach filmowych tygodnia), aktor Mateusz Banasiuk (który mówił o filmie "Płynące wieżowce") i aktor Adrian Zaremba (który zagrał w najnowszej serii serialu "Bez tajemnic”). Audycję przygotował Ryszard Jaźwiński.

"Trójkowo, filmowo" na antenie Trójki w każdą niedzielę tuż po godz. 14.00.

(ei)

Czytaj także

Julia Kijowska: Spotkanie z męskim światem zaskoczyło mnie

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2013 05:48
Na "Drogówkę" Wojtka Smarzowskiego musieliśmy chwilę poczekać. Dziś jej premiera. Zobaczymy m.in. kreację Julii Kijowskiej, która nie jest taka, jaka miała być.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Ida" zdobyła główną nagrodę na festiwalu filmowym w Londynie

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2013 16:30
"Ida" w reżyserii Pawła Pawlikowskiego powtórzyła sukces z Gdyni i Warszawy na Londyńskim Festiwalu Filmowym. Zdobyła nagrodę dla najlepszego filmu w oficjalnym konkursie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Bilet na Księżyc" fascynującą podróżą w głąb PRL-u

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2013 05:51
Ten film łączy pokolenia. Akcja "Biletu na Księżyc", najnowszego filmu Jacka Bromskiego, dzieje się w Polsce lat 60. minionego wieku. To wciągająca i dowcipna opowieść, która została doceniona na festiwalu filmowym w Gdyni za scenariusz. O tym jak powstawał w "Klubie Trójki" opowiadali jego twórcy.
rozwiń zwiń