Rasmentalism, czyli hip-hop w studiu im. Agnieszki Osieckiej

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2015 14:20
Jeden z najbardziej cenionych duetów na polskiej scenie hiphopowej zaprezentował materiał z nowej płyty zatytułowanej "Wyszli coś zjeść".
Grupa Rasmentalism w Trójce
Grupa Rasmentalism w TrójceFoto: Andrzej Bołdaniuk

Rasmentalism zagrał w studiu im. Agnieszki Osieckiej w czwartek (9.04) o godz. 20.05. Występ odbył się w ramach koncertów z Red Bullem.

Rasmentalism to klasyczny duet MC (Ras) i producent (Ment XXL). Współpracują od 2006 roku. W swoim dorobku mają m.in. dobrze przyjęte nielegale: "Dobra muzyka, ładne życie", "Duże rzeczy" z W.E.N.Ą. oraz "Hotel trzygwiazdkowy". Przy okazji tego ostatniego nawiązali współpracę z wytwórnią Junoumi Crew, wydając swoją pierwszą winylową epkę.
Oficjalny debiutancki album "Za młodzi na Heroda" ukazał się w grudniu 2013 roku nakładem Asfalt Records i szybko zyskał opinię najlepszego rapowego debiutu roku. Gościnnie w nagraniach wzięli udział m.in.: Eldo, VNM i Spinache. W październiku ubiegłego roku wspomniany krążek ukazał się na złotym winylu. - Jesteśmy z niego bardzo dumni - mówili Ras i Ment w rozmowie z Agnieszką Szydłowską .

Duet zdobył nagrodę SUPERHIRO magazynu "Hiro" w kategorii Muzyka. W wielu podsumowaniach dotyczących rapu album Rasmentalism był wymieniany w najlepszej trójce. Zespół gościł m.in. w radiowej Trójce (w notowaniu Hirka Wrony płyta zajęła 1. miejsce) oraz telewizyjnej Jedynce. Ras i Ment promowali album "Za młodzi na Heroda", występując w całym kraju.

13 kwietnia 2015 roku ukaże się ich najnowsza płyta - "Wyszli coś zjeść". Materiał z tego krążka zaprezentują podczas koncertu w studiu przy Myśliwieckiej 3/5/7. Na scenie wspierać ich będą: Dwa Sławy, Quebonafide, The Voices i Tomson oraz sekcja dęta: Rafał Gańko, Michał Tomaszczyk i Marcin Świderski. Na klawiszach - jak zawsze - niezastąpiony Marek Wieremiejewicz (Tort), związany z Rasmentalismem (na dobre i na złe) od dawna.

Naszych wcześniejszych koncertów słuchać można na moje.polskieradio.pl >>>

Polskie Radio jest partnerem systemu PIANO, dzięki któremu mogą Państwo słuchać audycji i koncertów w o wiele lepszej jakości dźwięku.

Zobacz więcej na temat: MUZYKA Trójka

Czytaj także

L.U.C na jednej płycie z Jarocką, Frąckowiak i Soyką

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2014 10:15
10 listopada swoją premierę ma płyta L.U.C-a "Reflekcje o miłości apdejtowanej selfie". Usłyszymy na niej teksty artysty przeplatane refrenami piosenki z lat 70. i 80.
rozwiń zwiń

Czytaj także

We Draw A to odejście od "piosenkowości"

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2014 22:00
We Draw A to elektropopowy duet z Wrocławia, który przekształcił się w pełnoprawny zespół. Na rynku właśnie pojawił się debiutowy album duetu - "Moments".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Baaba: to jest podwójne świętowanie

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2014 15:11
- "Easter Christmas" to poważny kawałek muzyki - mówią pół żartem, pół serio członkowie warszawskiego zespołu Baaba, który wydał właśnie kolejny album.
rozwiń zwiń