Filharmonicy i didżeje na jednej scenie

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2015 18:30
Steve Nash & Turntable Orchestra to nowatorski projekt łączący muzykę klasyczną i turntablism.
Koncert odbył się w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego
Koncert odbył się w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda LutosławskiegoFoto: W. Kusiński/ PR

Koncert odbył się w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego 16 kwietnia. Wydarzenie było transmitowane na antenie Trójki.

Nowatorski projekt łączący muzykę klasyczną i turntablism. Brzmienia muzyki poważnej, opracowywane za pomocą narzędzi nowych stylów, przede wszystkim elektroniki i jazzu. Dźwięki fortepianu przeplatane scratchowanymi partiami gramofonów, które pełnią rolę instrumentów solowych - oto Steve Nash & Turntable Orchestra.


W projekcie bierze udział dziewięciu najlepszych polskich didżejów - mistrzów turntablismu. Partia fortepianu, padów perkusyjnych, syntezatorów i kontrolerów midi należy do Steve'a Nasha. Premierowy koncert z trzydziestoma siedmioma muzykami Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej odbył się na Sali Wielkiej Dworu Artusa w Toruniu 13 grudnia 2014 roku. Teraz nadarzyła się okazja, by posłuchać ich w Polskim Radiu.

(mat. prasowe)

Naszych wcześniejszych koncertów słuchać można na moje.polskieradio.pl >>>

Polskie Radio jest partnerem systemu PIANO, dzięki któremu mogą Państwo słuchać audycji i koncertów w o wiele lepszej jakości dźwięku.

Zobacz więcej na temat: Trójka