Radio Bagdad zaprasza do poczekalni

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2015 11:00
Trio Radio Bagdad powstało wiosną 2004 roku w Trójmieście i koncertuje od jesieni tego samego roku. Podczas koncertu w studiu im. Agnieszki Osieckiej zespół promował swoją płytę "W poczekalni".
Muzycy Radia Bagdad zagrali w studiu im. A. Osieckiej
Muzycy Radia Bagdad zagrali w studiu im. A. Osieckiej Foto: W. Kusiński/ PR

Zespół Radio Bagdad wystąpił w studiu im. Agnieszki Osieckiej w niedzielę (17 maja) o godz. 20.05.

Zespół ma na swoim koncie trzy płyty: "Słodkie koktajle Mołotowa" /2007/, "Kupując czerń" /2009/ i "W poczekalni" /2014/, wydane przez Rockers Publishing. Do każdej z płyt ukazały się po trzy single radiowe. Zespół zrealizował też teledyski do ośmiu piosenek. Ich polskojęzyczna przeróbka utworu "London Calling" grupy The Clash zrobiła furorę w polskim Internecie, a utwór "A ja nie!” był i nadal jest wielokrotnie emitowany w rozgłośniach radiowych w całej Polsce.

Radio Bagdad tworzą: Konrad Siedlecki (Sielak) - głos, gitara, teksty; Krzysztof Lewandowski (Dzik) - bas, głos, klawisze; Robert Jabłoński - perkusja, głos.

Album "W poczekalni" ukazał się nakładem wydawnictwa Lou & Rocked Boys 20 lutego 2014. Muzyka zawarta na płycie prezentuje nowe oblicze zespołu. Są jeszcze bardziej energetyczni, bardziej melodyjni i jeszcze mniej oglądają się na mody. Do motorycznej sekcji rytmicznej, szatkowanej przenikliwą gitarą, dołączyły instrumenty klawiszowe, które poszerzyły spektrum brzmienia grupy. W każdym utworze mamy do czynienia z dalekimi wycieczkami stylistycznymi, które powodują, że trzecia płyta zespołu jest najbardziej różnorodną i złożoną z dotychczasowych.

Trudno sklasyfikować ją gatunkowo. Jest to ogólnie pojęty energetyczny rock. Punkowe korzenie są tu nadal widoczne, aczkolwiek najmocniej słychać je w tekstach. Sielak, tekściarz i główny wokalista, nadal przenikliwie kontestuje polską rzeczywistość, choć pozwala sobie też, bardziej niż kiedyś, na refleksyjne i osobiste odsłony. Podczas nagrywania płyty zespół wspomógł klawiszowiec Macias Pawłowski.

(mat. prasowe)

Naszych wcześniejszych koncertów słuchać można na moje.polskieradio.pl >>>

Polskie Radio jest partnerem systemu PIANO , dzięki któremu mogą Państwo słuchać audycji i koncertów w o wiele lepszej jakości dźwięku.

Zobacz więcej na temat: koncert Trójka

Czytaj także

Benjamin Clementine. Jedyny taki wywiad i mini-recital

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2015 14:35
Młody i niezwykle utalentowany Brytyjczyk wystąpił w trójkowym studiu im. Agnieszki Osieckiej. Między piosenkami opowiadał m.in. o pracy nad debiutancką płytą.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wojtek Mazolewski Quintet w Trójce [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2015 15:50
W niedzielę 12 kwietnia w Studiu Muzycznym Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej przy ul. Myśliwieckiej 3/5/7 wystąpił Wojtek Mazolewski Quintet.
rozwiń zwiń