Michał Wierba & Maciej Sikała: ulotne piękno muzyki

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2015 15:31
Michał Wierba Doppelganger Project feat. Maciej Sikała to nowy zespół Michała Wierby, który konsekwentnie podąża swoją własną artystyczną ścieżką, poszukując indywidualnego brzmienia i udoskonalając swój warsztat muzyczny.
Michał Wierba podczas koncertu w radiowej Trójce
Michał Wierba podczas koncertu w radiowej TrójceFoto: Wojciech Kusiński/PR

Muzycy Michał Wierba Doppelganger Project feat. Maciej Sikała wystąpili w studiu im. Agnieszki Osieckiej w niedzielę (14 czerwca).

Po kilku latach współpracy z Wierba & Schmidt Quintet pianista i kompozytor Michał Wierba tworzy nową grupę, z fortepianem jako instrumentem wiodącym. Skład zespołu tworzą: Arek Skolik- legendarny perkusista jazzowy, przez wielu uważany za najlepszego w swojej dziedzinie "króla swingu" i Kuba Dworak- basista związany zarówno ze sceną hip-hopową jak i jazzową. Jako gość specjalny do zespołu dołączył wybitny saksofonista Maciej Sikała, znany ze współpracy z grupami: Miłość i Piotr Wojtasik Quartet.

Michał Wierba: Z Maciejem Sikałą spotkałem się nagrywając album "Jazz Night with Maciej Sikała" i kiedy przyszedł czas na kolejny album Doppelganger Project, postanowiłem zaprosić go do zespołu. Arek Skolik to wielki perkusista, rasowy jazzowy cat. Od pierwszego spotkania wiedziałem, że mamy ten sam oddech muzyczny. Obaj poświęciliśmy dużo czasu na zgłębianie korzeni jazzu i to daje nam punkt odniesienia. Bogusz Wekka jest wirtuozem instrumentów perkusyjnych. Kuba Dworak jest niezwykle dojrzałym basistą - świadomym swojej roli w zespole - to rzadki dar!

Muzykę wykonywaną przez Michał Wierba Doppelganger Project feat. Maciej Sikała można określić jako nowoczesny jazz/world music. Jest tu zabawa cytatem, konwencją, swobodne poruszanie się w różnych stylistykach, nawiązania do tradycji, a pod tą powierzchowną warstwą kryję się ulotne piękno.

Zespół gra w składzie:

MACIEJ SIKAŁA - saksofony,

MICHAŁ WIERBA - fortepian,

KUBA DWORAK - kontrabas,

AREK SKOLIK - perkusja,

BOGUSZ WEKKA - intstrumenty perkusyjne.

Naszych wcześniejszych koncertów można słuchać na moje.polskieradio.pl >>>

Polskie Radio jest partnerem systemu PIANO, dzięki któremu mogą Państwo słuchać audycji i koncertów w o wiele lepszej jakości dźwięku.

mat. promocyjne

Zobacz więcej na temat: MUZYKA Trójka