Nowa Energia Matyldy Damięckiej

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2015 20:00
W kolejnej, czwartej już odsłonie "Nowej Energii w piosence" wystąpi Matylda Damięcka & Przekoty. Koncert odbył się w ramach Festiwalu "Pamiętajmy o Osieckiej".
Fragment plakatu, zaprojektowanego przez Matyldę Damięcką, zapowiadającego koncert Nowa Energia w piosence
Fragment plakatu, zaprojektowanego przez Matyldę Damięcką, zapowiadającego koncert "Nowa Energia w piosence"Foto: mat. promocyjne

Koncert odbył się 24 września (piątek) w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej.

Matylda Damięcka w 2008 roku jako studentka Akademii Teatralnej zdobyła uznanie Jury XI Konkursu "Pamiętajmy o Osieckiej" i zakwalifikowała się do dziesiątki najciekawszych Laureatów. Konsekwentnie łączy aktorstwo z wokalistyką, rozwijając swój talent.

Jest aktorką teatralną, dubbingową i lektorką. Obecnie można ją zobaczyć na deskach Klubu Komediowego, Teatru Prezentacje, Teatru Polonia, Och-Teatru w Warszawie, Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie oraz Teatru InVitro w Lublinie. Należy do grupy teatralnej Grupa Dochodzeniowa.

Matylda Damięcka była także wokalistką i producentką koncertu Bowie First Step z udziałem Wojciecha Waglewskiego i członków formacji VooVoo. Koncertowała również z grupą Wojtek Mazolewski Quintet.

Przekoty w składzie:
Joanna Duda - klawisze
Piotr Domagalski - gitara
Piotr Bukowski - kontrabas
Jan Młynarski - perkusja

Podczas koncertu można było usłyszeć piosenki Agnieszki Osieckiej - m.in. "Księżyc we włosach", "Na całych jeziorach Ty", "Nim wstanie świt" - w rockowo-folkowych klimatach.

Naszych wcześniejszych koncertów słuchać można na moje.polskieradio.pl >>> a także na stronie Koncert w Trójce>>>

Polskie Radio jest partnerem systemu PIANO, dzięki któremu mogą Państwo słuchać audycji i koncertów w o wiele lepszej jakości dźwięku.

Zobacz więcej na temat: Trójka zapowiedź koncertu