Muzyczny wieczór z Lilly Hates Roses

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2015 21:00
Duet Lilly Hates Roses tworzą Kamil Durski i Kasia Golomska. Muzycy zagrali w studiu przy Myśliwieckiej 3/5/7.
Kasia Golomska, czyli połowa duetu Lilly Hates Roses
Kasia Golomska, czyli połowa duetu Lilly Hates RosesFoto: Jacek Konecki/PR

Lilly Hates Roses zagrali w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej w sobotę (31.10) o godz. 20.05.

Kamil Durski i Kasia Golomska to nieprzeciętny duet, w którym podobne gusta i wrażliwość na muzykę tworzą spójną całość z nieokiełznaną kreatywnością, swobodą tworzenia i szczerym przekazem.

Ich piosenki z łatwością przechodzą z lekkiej i przyjemnej stylistyki, znanej choćby z dokonań Angusa i Julii Stone'ów, do gorzkich, czasem smutnych wyznań jak u Sun Kil Moon. Wszystkie oblicza Lilly Hates Roses mają jednak ten sam wspólny mianownik - prawdę.

Po ogromnym sukcesie debiutanckiego krążka "Something To Happen", przy którym zespół pracował z Maciejem Cieślakiem, członkiem legendarnej Ścianki i współtwórcą albumów takich grup jak Myslovitz, Lenny Valentino czy Kristen, przyszła pora na nagranie kolejnego albumu. Tym razem Lilly Hates Roses połączyli siły z Bogdanem Kondrackim, producentem i kompozytorem mającym na koncie udział przy płytach Moniki Brodki, Smolika, Dawida Podsiadło czy Ani Dąbrowskiej.

Muzyka Lilly Hates Roses to przede wszystkim szczere teksty piosenek będących opowieściami, w których każdy może odnaleźć samego siebie. Na ich nowym krążku zatytułowanym "Mokotów" nie zabrakło wyjątkowych gości - na płycie usłyszymy m.in. Dawida Podsiadło. 

"Mokotów" to konsekwentne podążanie ścieżką zapoczątkowaną na "Something To Happen" i stałe rozbudowywanie brzmienia, w którym można odnaleźć coraz więcej inspiracji Kasi i Kamila, w tym m.in. muzyką elektroniczną.

***

Naszych wcześniejszych koncertów słuchać można na moje.polskieradio.pl >>> a także na stronie Koncert w Trójce>>>

Polskie Radio jest partnerem systemu PIANO, dzięki któremu mogą Państwo słuchać audycji i koncertów w o wiele lepszej jakości dźwięku.

(mat. promocyjne/iwo)

Zobacz więcej na temat: koncert Trójka