Koncert laureatów konkursu "Piosenkarnia"

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2015 16:40
W Trójce swoją twórczość zaprezentowali laureaci konkursu, który odbył się w ramach Festiwalu Twórczości "Korowód".
Artyści występujący podczas koncertu laureatów konkursu Piosenkarnia
Artyści występujący podczas koncertu laureatów konkursu "Piosenkarnia"Foto: Wojciech Kusinski/PR

Koncert odbył się w studiu im. Agnieszki Osieckiej w niedzielę (22.11) o godz. 20.05.

Już po raz ósmy fundacja "Piosenkarnia" zaprasiła słuchaczy na koncert laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Twórców i Wykonawców "Piosenkarnia".

Konkurs organizowany w ramach Festiwalu Twórczości "Korowód" i jest jego istotną częścią. Jego finaliści walczyli o występ w koncercie transmitowanym na antenie radiowej "Trójki", cenne nagrody finansowe oraz profesjonalną sesję nagraniową. W tegorocznym koncercie wzięli udział laureaci konkursu, czyli najwspanialsza polska śpiewająca młodzież. Usłyszeli Państwo ich piosenki autorskie. Piosenki z sensem, melodyjne i śpiewane po polsku.

Koncert poprowadzili: Anna Treter, dyrektor Festiwalu Twórczości "Korowód", oraz Robert Kasprzycki, znany śpiewający autor, który w ramach Festiwalu prowadzi przesłuchania i jest jednym z jurorów.

Werdykt Ogólnopolskiego Konkursu Twórców i Wykonawców "Piosenkarnia":

- I nagroda - zespół Retrospektakl

- dwie równorzędne II nagrody - zespół Bovska i zespół Foch 

- III nagroda - Angela Gaber + Trio.

Nagrodę w postaci sesji nagraniowej w Studiu Nieustraszeni Łowcy Dźwięku otrzymał zespół Leva.

Festiwal Twórczości "Korowód" odbywa się w Krakowie od 2008 roku. Ma na celu prezentację i popularyzację dorobku artystycznego wybitnych polskich twórców, w szczególności pieśniarzy, kompozytorów, poetów, autorów tekstów oraz aktywizację i promocję młodzieży pasjonującej się muzyką i poezją. 

Twórcy, którym poświęcony jest ten wyjątkowy projekt fundacji, to czołowi przedstawiciele polskiej kultury literacko-muzycznej, a ich twórczość stanowi skarbnicę kultury polskiej. Poprzez organizację festiwalu fundacja przyczynia się do podtrzymania zainteresowania tą twórczością i popularyzowania jej.

Dotychczasowe koncerty galowe festiwalu zaprezentowały szeroki wachlarz twórczości takich osobistości piosenki literackiej jak: Marek Grechuta (2008), Leszek Aleksander Moczulski (2009), Jan Kanty Pawluśkiewicz, Wojciech Bellon (2010), Andrzej Poniedzielski (2011), Jaromir Nohavica, Piotr Bukartyk (2012), Lech Janerka (2013), Wojciecha Młynarskiego (2014).

Corocznie festiwalowi towarzyszy Ogólnopolski Konkurs Twórców i Wykonawców "Piosenkarnia" mający na celu wyłonienie i promocję najciekawszych młodych polskich twórców z kręgu piosenki literackiej, a także propagowanie wartościowej twórczości wokalno-instrumentalnej niezależnie od dotychczasowego dorobku artystycznego twórców i uprawianego gatunku muzycznego.

Wspólnym mianownikiem wszystkich wykonywanych podczas Korowodu utworów jest dobry, literacki tekst. Festiwal jest prezentacją szerokiego wachlarza gatunków muzycznych (ballada, piosenka kabaretowa, folk, rock, blues, pop, itd.).

Pomysłodawcą i organizatorem Festiwalu Twórczości "Korowód" jest Fundacja "Piosenkarnia" Anny Treter, która od lat wspiera młodych twórców oraz propaguje piosenkę literacką za pośrednictwem różnego rodzaju wydarzeń artystycznych.

***

Naszych wcześniejszych koncertów słuchać można na moje.polskieradio.pl >>>, a także na stronie Koncert w Trójce>>>

Polskie Radio jest partnerem systemu PIANO, dzięki któremu mogą Państwo słuchać audycji i koncertów w o wiele lepszej jakości dźwięku.

(materiały promocyjne)

Zobacz więcej na temat: MUZYKA Trójka