X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Magda Piskorczyk - czarny głos w białym kostiumie

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2015 21:00
Śpiewa dojrzałym, niskim, "czarnym" głosem. Wykonuje głównie muzykę zakorzenioną w tradycji afroamerykańskiej i afrykańskiej.
Magda Piskorczyk podczas koncertu na Trójkowej scenie
Magda Piskorczyk podczas koncertu na Trójkowej scenieFoto: Wojciech Kusiński/PR

Magda Piskorczyk zagrała w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej w niedzielę (13.12) o godz. 20.05.

Była gościem wielu festiwali międzynarodowych, m.in. w Niemczech, Anglii, Szwecji, Norwegii, Luksemburgu, na Węgrzech, we Francji i na Tajwanie. W 2008 roku dała szereg koncertów z zespołem w Liverpoolu w ramach festiwalu City Sings Gospel, także w trakcie koncertu finałowego w Metropolitan Cathedral, transmitowanego przez BBC.

Wydała oficjalnie 6 płyt, z pośród których trzy były nominowane do nagrody Fryderyk. Usłyszeć na nich można m.in. Michała Urbaniaka, wirtuoza harmonijki z Memphis Billy Gibsona czy Slidin' Slima, wokalistę i gitarzystę ze Szwecji. Magda jest dwukrotną półfinalistką międzynarodowego konkursu IBC w Memphis. Siedmiokrotnie wybierana Wokalistką Roku przez czytelników kwartalnika "Twój Blues". Nazwana we Francji "la voix noire et au costume blanc" (czarny głos w białym kostiumie).

Prowadzi warsztaty muzyczne Magda Piskorczyk Masterclass według własnego autorskiego programu. Śpiewa głównie po angielsku, chętnie jednak sięga do różnych innych języków, także afrykańskich: np. tamaszek i bambara. Znana jest z tego, że łatwo nawiązuje kontakt z publicznością i wciąga ją regularnie do zabawy oraz wspólnego tworzenia muzyki.

Magda Piskorczyk (wokal, gitara akustyczna i basowa, instrumenty perkusyjne, aranżacje) wystąpi z zespołem w składzie:
Aleksandra Siemieniuk - gitara dobro, akustyczna i elektryczna; Bartosz Kazek - perkusja i instrumenty perkusyjne plus gościnnie Urszula Stosio - gitara elektryczna.

(materiały promocyjne/www.magdapiskorczyk.com)

***

Naszych wcześniejszych koncertów słuchać można na moje.polskieradio.pl >>>

Polskie Radio jest partnerem systemu PIANO, dzięki któremu mogą Państwo słuchać audycji i koncertów w o wiele lepszej jakości dźwięku.

Zobacz więcej na temat: MUZYKA Trójka