Jubileusz Tadeusza Woźniaka w Trójce [wideo]

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2016 23:59
To był wyjątkowy wieczór pełen muzycznych wspomnień. W robi głównej Tadeusz Woźniak, który świętował w Trójce jubileusz 50 lat na scenie.
Tadeusz Woźniak w Trójce
Tadeusz Woźniak w TrójceFoto: Wojciech Kusiński

Koncert Tadeusza Woźniaka w studiu im. Agnieszki Osieckiej odbył się w niedzielę (7.02) o godz. 20.05.

Tadeusz Woźniak to znany i lubiany polski muzyk, kompozytor i wokalista. Zadebiutował jako Daniel Dan w lutym 1966 roku występem w I Radiowej Giełdzie Piosenki i nagraniem pierwszych piosenek dla radiowej Trójki.

Nagrywał z zespołem Czterech, koncertował z Niebiesko Czarnymi i Czesławem Niemenem. Nagrodzony na miedzynarodowych festiwalach piosenki.

Jako kompozytor zadebiutował w 1967 roku, pisząc muzykę do wierszy Juliana Tuwima, Bolesława Leśmiana, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Komponuje także muzykę teatralną i filmową, tworzy spektakle muzyczne i musicale. Jako wykonawca największe sukcesy odnosił pod koniec lat 60. i w latach 70.

Jedną z jego najbardziej znanych piosenek jest "Zegarmistrz światła". O utworze, a także o swoim życiu prywatnym i zawodowym Tadeusz Woźniak opowiadał m.in. w trójkowej audycji "Godzina prawdy".

***

Naszych wcześniejszych koncertów słuchać można na moje.polskieradio.pl >>>

(wikipedia/ei)

Zobacz więcej na temat: MUZYKA Tadeusz Woźniak

Czytaj także

Tadeusz Woźniak o trudnym ojcostwie i życiu na scenie

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2015 16:10
- Niepełnosprawny pozwala nam dzięki swojej obecności uwierzyć w to, że jesteśmy dobrzy. A to jedna z podstawowych potrzeb człowieka - czuć się dobrym - mówi Tadeusz Woźniak, artysta i tata Filipa z Zespołem Downa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tadeusz Woźniak z nową i starą muzyką

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2016 12:00
Najnowsza płyta Tadeusza Woźniaka "Ziemia" pochodzi z 2015 roku. Są na niej m.in. piosenki do tekstów Bogdana Chorążuka.
rozwiń zwiń