X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

The Waterboys zagrali w Trójce (wideo)!

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2017 21:00
To jeden z zespołów, które najbardziej kojarzą się z Trójką. Ten koncert na długo zapisze się w pamięci naszych słuchaczy!
Mike Scott w studiu im. Agnieszki Osieckiej
Mike Scott w studiu im. Agnieszki OsieckiejFoto: mat. promocyjne

Koncert The Waterboys odbył się w studiu im. Agnieszki Osieckiej w niedzielę (5.06) o godz. 20.05, powtórki słuchaliśmy w niedzielę (2.07) o godz. 19.00

Muzycy The Waterboys w czerwcu po raz pierwszy w karierze przybyli do Polski. Dzień przed koncertem dla warszawskiej publiczności dali kameralny występ na scenie studia im. Agnieszki Osieckiej.

The Waterboys to grupa rockowa, która powstała w 1981 roku w Londynie. Swoją nazwę zaczerpnęła z piosenki "The Kids" Lou Reeda oraz z fascynacji twórców motywami morskimi. Zespół powołali do życia trzej Szkoci: Mike Scott, Anthony Thistlethwaite i Kevin Wilkinson. Z biegiem czasu szeregi zasilili Karl Wallinger i Roddy Lorimer. W marcu 1983 roku ukazał się singel "A Girl Called Johnny" stworzony w hołdzie Patti Smith. W lipcu tego roku premierę miała debiutancka płyta "The Waterboys".


The Waterboys - więcej informacji w serwisie Polskiego Radia>>>

Ich muzyka łączy w sobie moc brytyjsko-irlandzkiego rocka z soulem i południowoamerykańskim funkiem. Popularność i zasięg zespołu nigdy nie były większe niż teraz. Ich utwory cieszą się ogromnym zainteresowaniem ze strony takich młodszych gwiazd jak: Ellie Goulding, Prince, Boyzone, The War On Drugs, a także nowej amerykańskiej kapeli Dawes.

Czytaj także

The Waterboys o koncertowej popularności utworów

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2016 07:37
- Zawsze, kiedy wychodzi nowa płyta, po reakcji publiczności na koncertach wiem, jak udane są nowe piosenki - mówi Mike Scott z zespołu The Waterboys.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Z jaką prawdą zmaga się lider The Waterboys?

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2016 07:37
- Z tą prawdą zmaga się każdy rockman grający dłużej niż pięć lat - tak Piotr Metz zapowiedział wypowiedź lidera The Waterboys, Mike'a Scotta, na naszej antenie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mike Scott o wielkich księgach i czarnej magii

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2016 07:37
Podczas kolejnego spotkania ze słuchaczami Trójki lider The Waterboys opowiedział o tym, gdzie zapisuje teksty swoich piosenek.
rozwiń zwiń