Spragnieni Lata 2016 mierzą się z The Beatles

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2016 22:00
- Rozkładamy The Beatles na czynniki pierwsze i składamy na nowo, trochę bardziej awangardowo - mówi Tymon Tymański, dyrektor artystyczny projektu Spragnieni Lata.
Spragnieni Lata w studiu im. Agnieszki Osieckiej
Spragnieni Lata w studiu im. Agnieszki OsieckiejFoto: Wojciech Kusiński/PR

Koncert Spragnionych Lata 2016 w studiu im. Agnieszki Osieckiej został zarejestrowany w czwartek (16.06). Nagranie tego występu zaprezentowaliśmy w Trójce w sobotę (18.06) o godz. 21.05.

Spragnieni Lata 2016 to cykl koncertów, latem plenerowych, a zimą klubowych, prezentujących najnowsze projekty polskich muzyków - bezkompromisowych, niezależnych, mających świetny kontakt z publicznością i gwarantujących ogromną porcję pozytywnej energii.

W 5. edycji Tymon Tymański - dyrektor artystyczny projektu - zaprosił do współpracy Natalię Przybysz, Natalię Grosiak i Krzysztofa "Zalef" Zalewskiego. Mierzą się z legendą - piosenkami The Beatles z kultowego "The White Album". Tego lata słuchamy ich w świeżych, współczesnych aranżacjach. To autorskie interpretacje hitów bandu wszech czasów W piątej edycji trasa po raz pierwszy ma formułę orkiestry. Wszystkim wokalistom towarzyszy ten sam skład muzyków: The Transistors. Za aranżacje utworów The Beatles odpowiada Tymon Tymański.

Piotr Metz, kierownik redakcji muzycznej Programu 3 Polskiego Radia, wielbiciel i znawca muzyki The Beatles: - Zostałem zaproszony na jedną z prób w Trójmieście i wstyd mi, że na początku pomyślałem, że to się może nie udać. Miałem z tyłu głowy, że ruszamy pomnik. Ale usłyszałem trzy pierwsze utwory i jeszcze raz przekonałem się do tego, że w przypadku takiego zespołu trzeba po prostu zmienić myślenie, nie nagrywać coverów, nie zbliżać się do oryginału, tylko potraktować to jako materiał wyjściowy.

Program 3 Polskiego Radia objął patronat artystyczny nad trasą Spragnieni Lata 2016.

(mat. promocyjne)