Muzyczny jubileusz Pawła Kaczmarczyka (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2017 23:00
Podczas tego wyjątkowego wieczoru artysta świętował swoje 33. urodziny. Zapraszamy do obejrzenia wyjątkowego koncertu.

Paweł Kaczmarczyk wystąpił w studiu im. Agnieszki Osieckiej w niedzielę (12.02).

Na scenie zabrzmiały utwory z dwóch ostatnich płyt "Something Personal" i "VARS&KAPER deconstructiON", w towarzystwie stałych kompanów z Audiofeeling Trio, Dawida Fortuny, Kuby Dworaka i legendy polskiego turntablismu Mr.Krime'a - Wojciecha Długosza. Gościem specjalnym był skrzypek Adam Bałdych.

Paweł Kaczmarczyk to jeden z najwybitniejszych pianistów młodego pokolenia, kompozytor, solista. Nazywany objawieniem polskiego i europejskiego rynku jazzowego; ceniony przede wszystkim za wirtuozerię, kreatywność i niezwykle dojrzałą technikę. W 2016 roku został nagrodzony Mateuszem Trójki za "odważne, twórcze i nowatorskie podejście do klasycznych już utworów na płycie "Vars & Kaper - DeconstructiON" i za pamięć o znakomitych polskich kompozytorach: Henryku Warsie i Bronisławie Kaperze".

Jeszcze jako licealista, wraz ze swym zespołem, zaczął brać udział w festiwalach jazzowych, zdobywając pierwsze wyróżnienia i nagrody. W roku 2000 rozpoczął nieformalną edukację pod egidą legendarnego jazzmana Janusza Muniaka. Wielokrotnie wybierany "Nową Nadzieją Polskiego Jazzu" przez czytelników Jazz Forum.

(wikipedia.pl/mp/ei)


Zobacz więcej na temat: Trójka Jazz

Czytaj także

Jazz za żelazną kurtyną. "Reakcje były ważniejsze niż muzyka"

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2017 00:56
- To nie jest tak, że Gomułka wcale nie był fanem jazzu, choć nie był zwolennikiem fermentu w kulturze. Jeśli jazzmani nie angażowali się politycznie, to mogli mieć niszę, w której mogli funkcjonować po swojemu - mówi prof. Andrzej Chojnowski, historyk.
rozwiń zwiń