Kroke i muzyka świata na jubileuszowym koncercie

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2017 22:30
Zespół sięga po szerokie inspiracje: do muzyki etnicznej, przez klezmerską, po autorskie improwizacje. Ich koncert z okazji 55. urodzin Trójki był barwną podróżną przez świat rozmaitych dźwięków.

Zespół Kroke wystąpił w studiu im. Agnieszki Osieckiej 2 kwietnia (niedziela).

55. urodziny Programu III Polskiego Radia >>>

Zespół Kroke to: Jerzy Bawoł - akordeon, Tomasz Kukurba - altówka, Tomasz Lato - kontrabas. Grupa tworzy własny, unoszący się ponad granicami, formami i czasem styl, który został nie tylko zauważony przez publiczność, lecz także doceniony przez artystów całego świata. Zachwycony koncertem Kroke Steven Spielberg zaprosił zespół do Jerozolimy na występ podczas uroczystości Survivors Reunion. Dzięki Peterowi Gabrielowi grupa trafiła do Wielkiej Brytanii na Festiwal WOMAD. Utwór "The Secrets of The Life Tree" w wykonaniu Kroke znalazł się na ścieżce dźwiękowej filmu Davida Lyncha "Inland Empire". Spotkanie Kroke z Nigelem Kennedym zwieńczyło wspólne dzieło - płyta "East Meets East".

W ostatnich latach zespół współpracował także z Anną Marią Jopek, Edytą Geppert, Mają Sikorowską, Krzyszofem Herdzinem, norweskim zespołem Tindra, hiszpańskim skrzypkiem Diego Galazem, mongolską wokalistką Urną Chahar Tugchi, orkiestrą Sinfonietta Cracovia. Pojawiał się na najbardziej prestiżowych festiwalach muzycznych na całym świecie.

W 2014 roku przyszedł czas na Trójkę i muzycy pojawili się w naszym studiu koncertowym. Teraz gościliśmy ich ponownie, na wyjątkowym koncercie urodzinowym.

(mat. prasowe, ei)

Zobacz więcej na temat: MUZYKA Trójka