Podziemny koncert Public Service Broadcasting!

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2017 20:00
3 grudnia zespół Public Service Broadcasting zagrał wyjątkowy koncert, który odbył się 320 metrów pod ziemią w Kopalni Guido w Zabrzu.
Audio
  • Podziemny koncert Public Service Broadcasting! (Trójka)
Public Service Broadcasting
Public Service BroadcastingFoto: materiały prasowe

Wydarzenie było transmitowane na żywo na antenie Programu 3 Polskiego Radia.

Koncert odbył się z okazji górniczego święta Barbórki oraz 10. rocznicy istnienia Kopalni Guido jako samodzielnej instytucji kultury Miasta Zabrze i województwa śląskiego. Na wydarzenie zapraszali: prezydent Miasta Zabrza, Narodowe Centrum Kultury, Program 3 Polskiego Radia oraz Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu.


Public Service Broadcasting podczas próby przed koncertem w Kopalni Guido Public Service Broadcasting podczas próby przed koncertem w Kopalni Guido (fot. Piotr Metz)

Najnowsze wydawnictwo Public Service Broadcasting, zatytułowane "Every Valley", ukazało się na początku lipca nakładem wytwórni Play It Again Sam. Nowy album zabiera słuchacza w podróż po kopalniach południowej Walii. Poprzednie płyty koncentrowały się wokół tematyki II wojny światowej oraz wyścigu kosmicznego. "Every Valley" przedstawia historię jednego przemysłu skupionego wokół jednego regionu, oddalonego od współczesnego świata. Opowieści o buncie klasy robotniczej w tych burzliwych i niepokojących czasach nie mogą być bardziej aktualne.

– Nie mam żadnych związków z górnictwem ani tym konkretnym regionem, ale wciągnęła mnie historia. Być może romantyczny krajobraz dolin przyciągną mnie do południowej Walii. Nie zawsze da się wszystko wyjaśnić. Ten album jest nie tylko o górnictwie czy samej Walii. Jest to opowieść o porzuconych i zaniedbanych społecznościach – mówi jeden z członków grupy J. Willgoose, Esq.

(materiały promocyjne)

Zobacz także