X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jubileuszowy koncert SBB

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2018 12:00
4 grudnia ub.r., w zrewitalizowanym budynku Łaźni Łańcuszkowej w kompleksie Sztolni Królowa Luiza w Zabrzu, odbył się jubileuszowy koncert okazji 40. rocznicy wydania albumu "Ze słowem biegnę do Ciebie" grupy SBB.
Audio
Józef Skrzek podczas koncertu w radiowej Trójce
Józef Skrzek podczas koncertu w radiowej TrójceFoto: Wojciech Kusiński/PR

Premierowa emisja tego niezwykłego występu odbyła się w niedzielę 28 stycznia w Programie 3 Polskiego Radia.

Przypomnijmy – w ramach niedawnej akcji "Barbórka 2017" odbyły się dwa wydarzenia – transmitowany przez Trójkę koncert walijskiej grupy rockowej Public Service Broadcasting w Kopalni Guido w Zabrzu, oraz jubileuszowy występ zespołu SBB w Łaźni Łańcuszkowej na terenie Kopalni Królowa Luiza w tym samym mieście. Program 3 Polskiego Radia był patronem medialnym tego przedsięwzięcia. 

SBB, czyli Silesian Blues Band, powstał w 1971 roku w Siemianowicach Śląskich jako zespół Józefa Skrzeka (ex-Breakout), młodego basisty i pianisty. W składzie tria obok lidera znaleźli się 17-letni syn greckich imigrantów Apostolis Anthimos (gitara) oraz Jerzy Piotrowski (perkusja). Grupa ma na koncie wiele znakomitych albumów i setki koncertów. Mówi się, że to właśnie oni zrewolucjonizowali polski rock. Mimo przerw w działalności, zmian personalnych, trio wciąż koncertuje (obecnie w oryginalnym składzie poszerzonym o – grającego na gitarze basowej – Marcina Pospieszalskiego), tworzy i – zgodnie z potocznym rozwinięciem nazwy SBB – Szuka, Burzy i Buduje. Nic dziwnego, że niedawno ogłoszono ich najlepszym polskim zespołem rockowym 50-lecia.

W trakcie jubileuszowego koncertu w pięknie odrestaurowanej Łaźni Łańcuszkowej w kompleksie Sztolni (Kopalni) Królowa Luiza w Zabrzu grupa zagrała w całości materiał z wydanej w 1977 roku trzeciej płyty "Ze słowem biegnę do Ciebie" (składającej się z dwóch długich utworów – rockowych etiud: "Ze słowem biegnę do Ciebie" i "Przed premierą", oraz kilka innych, najbardziej znanych kompozycji.

(mat. promocyjne)