X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Magiczne dźwięki ukulele, czyli Julia Pietrucha wystąpiła w Trójce!

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2018 22:00
Utalentowana piosenkarka, wraz ze swoim zespołem, promowała w Trójce swoje najnowsze wydawnictwo "Postcards From The Seaside".
Audio
  • "Postcards from the seaside" prosto ze studia im. Agnieszki Osieckiej (Koncert w Trójce)

Julia Pietrucha wystąpiła w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej w niedzielę 15 kwietnia 2018 roku. Nagranie tego koncertu wyemitowaliśmy w sobotę 21 kwietnia.

***

"Kilka miesięcy po premierze pierwszej płyty przeprowadziłam się nad morze, które bardzo szybko stało się dla mnie inspiracją do napisania utworów na drugi album. Materiał powstał w niecały rok. Było to dla mnie nowością, jako że utwory na Parsley zbierałam i dopieszczałam latami.

Dźwięki płynęły zewsząd. Jeśli nie zostały uchwycone podczas spacerów nad morzem, to pojawiały się w innych nieoczekiwanych okolicznościach, jak choćby podczas zespołowych podróży busem na koncerty.

Nowy album, podobnie jak poprzedni, wydałam niezależnie. Po raz kolejny pozwoli mi to zachować moją muzyczną tożsamość i wyrazić się w pełni, tak jak tego pragnę. Największą nagrodą są słuchacze, którzy upewniają mnie w przekonaniu, że podążam dobrą drogą. Z niecierpliwością czekam, jak zostaną przyjęte nowe utwory, a w szczególności tych kilka napisanych po raz pierwszy w języku polskim.

Nowe kompozycje, niekiedy smagane zimowym nadmorskim wiatrem, wzbogacone o mocniejsze brzmienia, przeplatane są delikatnymi balladami. Nie zabrakło oczywiście moich ukochanych folkowych melodii, chwilami zabarwionych elementami elektroniki. Klimat wciąż pozostaje jednak akustyczny. Do już dobrze znanych nam instrumentów dołączyła mandolina i puzon. Do współpracy zaprosiłam tych samych wspaniałych twórców, z którymi rozpoczęłam przed dwoma laty tę muzyczną podróż.

Premiera albumu otworzy tym samym wiosenną trasę koncertową, którą, jak to na płytę inspirowaną morzem przystało, rozpoczynamy w bliskim memu sercu Gdańsku. Zagramy w największych miastach Polski. W pięknych obiektach teatralnych, filharmoniach i na nowoczesnych scenach. Mamy nadzieję zobaczyć tam Państwa radosnych jak budząca się do życia wiosna." – Julia Pietrucha

Czytaj także

"Stacja Kutno – Elementarz" na Trójkowej scenie

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2018 23:00
"Elementarz" to koncert, w programie którego znajdują się piosenki trójki wybitnych polskich poetów piosenki: Agnieszki Osieckiej, Jeremiego Przybory i Wojciecha Młynarskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"To, co najpiękniejsze... – Zima" na antenie Trójki

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2018 20:00
24 lutego w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie odbył się koncert "To, co najpiękniejsze… – Zima". Drugą część tego wydarzenia retransmitowaliśmy na antenie Trójki w Niedzielę Wielkanocną.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jaromir Nohavica wystąpił w Trójce!

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2018 20:00
1 kwietnia Program 3 Polskiego Radia skończył 56 lat. Z tej okazji stacja z ul. Myśliwieckiej przygotowała dla swoich słuchaczy specjalny, urodzinowy koncert.
rozwiń zwiń