Magiczne dźwięki ukulele, czyli Julia Pietrucha wystąpiła w Trójce!

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2018 22:00
Utalentowana piosenkarka, wraz ze swoim zespołem, promowała w Trójce swoje najnowsze wydawnictwo "Postcards From The Seaside".
Audio
  • "Postcards from the seaside" prosto ze studia im. Agnieszki Osieckiej (Koncert w Trójce)
Audio
  • "Postcards from the seaside" prosto ze studia im. Agnieszki Osieckiej (Koncert w Trójce)

Julia Pietrucha wystąpiła w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej w niedzielę 15 kwietnia 2018 roku. Nagranie tego koncertu wyemitowaliśmy w sobotę 21 kwietnia.

***

"Kilka miesięcy po premierze pierwszej płyty przeprowadziłam się nad morze, które bardzo szybko stało się dla mnie inspiracją do napisania utworów na drugi album. Materiał powstał w niecały rok. Było to dla mnie nowością, jako że utwory na Parsley zbierałam i dopieszczałam latami.

Dźwięki płynęły zewsząd. Jeśli nie zostały uchwycone podczas spacerów nad morzem, to pojawiały się w innych nieoczekiwanych okolicznościach, jak choćby podczas zespołowych podróży busem na koncerty.

Nowy album, podobnie jak poprzedni, wydałam niezależnie. Po raz kolejny pozwoli mi to zachować moją muzyczną tożsamość i wyrazić się w pełni, tak jak tego pragnę. Największą nagrodą są słuchacze, którzy upewniają mnie w przekonaniu, że podążam dobrą drogą. Z niecierpliwością czekam, jak zostaną przyjęte nowe utwory, a w szczególności tych kilka napisanych po raz pierwszy w języku polskim.

Nowe kompozycje, niekiedy smagane zimowym nadmorskim wiatrem, wzbogacone o mocniejsze brzmienia, przeplatane są delikatnymi balladami. Nie zabrakło oczywiście moich ukochanych folkowych melodii, chwilami zabarwionych elementami elektroniki. Klimat wciąż pozostaje jednak akustyczny. Do już dobrze znanych nam instrumentów dołączyła mandolina i puzon. Do współpracy zaprosiłam tych samych wspaniałych twórców, z którymi rozpoczęłam przed dwoma laty tę muzyczną podróż.

Premiera albumu otworzy tym samym wiosenną trasę koncertową, którą, jak to na płytę inspirowaną morzem przystało, rozpoczynamy w bliskim memu sercu Gdańsku. Zagramy w największych miastach Polski. W pięknych obiektach teatralnych, filharmoniach i na nowoczesnych scenach. Mamy nadzieję zobaczyć tam Państwa radosnych jak budząca się do życia wiosna." – Julia Pietrucha

Czytaj także

"Stacja Kutno – Elementarz" na Trójkowej scenie

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2018 23:00
"Elementarz" to koncert, w programie którego znajdują się piosenki trójki wybitnych polskich poetów piosenki: Agnieszki Osieckiej, Jeremiego Przybory i Wojciecha Młynarskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"To, co najpiękniejsze... – Zima" na antenie Trójki

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2018 20:00
24 lutego w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie odbył się koncert "To, co najpiękniejsze… – Zima". Drugą część tego wydarzenia retransmitowaliśmy na antenie Trójki w Niedzielę Wielkanocną.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jaromir Nohavica wystąpił w Trójce!

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2018 20:00
1 kwietnia Program 3 Polskiego Radia skończył 56 lat. Z tej okazji stacja z ul. Myśliwieckiej przygotowała dla swoich słuchaczy specjalny, urodzinowy koncert.
rozwiń zwiń