X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Chester Lee Burke Jr. gospelowo w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2018 18:00
Chester Burke Jr. & Company wystąpili w Trójce zapowiadając 22. edycję Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Gospel w Gniewie.
Audio
  • Retransmisja koncertu Chester Burke Jr. & Company (Koncert w Trójce)

Koncert odbył się się w Trójkowym studiu im. Agnieszki Osieckiej 13 sierpnia (poniedziałek). Emisja nagrania tego występu na antenie Trójki miała miejsce dwa dni później – 15 sierpnia.

Chester Lee Burke Jr.  jest utalentowanym, wykształconym pianistą. Naukę gry na instrumencie rozpoczął w wieku 4 lat, jednocześnie rozwijając w sobie pasję do śpiewania i dyrygowania. Chester Burke jako stypendysta uczęszczał do Morgan State University i ukończył tę szkołę z wyróżnieniem w klasie fortepianu dr Stephanie Bruning. Podczas studiów akompaniował światowej sławy chórowi Morgan State University Choir pod batutą dr. Erica Conwaya. Współpracuje z chórami na całym świecie; koncertował m.in. na Wyspach Dziewiczych, w Kolumbii, Południowej Afryce, Chinach, Rosji, we Włoszech, w Brazyli, na Jamajce, w Australii, w krajach Środkowego Wschodu, a także w prestiżowych salach koncertowych w Stanach Zjednoczonych, m.in. w The John F. Kennedy Center for the Performing Arts, Strathmore Music Center, a także w Carnegie Hall.

Współpracował z wieloma uznanymi artystami, takimi jak Dionne Warwick, Denyce Graves, Twinkie Clark, Earnest Pugh, Maurette Brown-Clark, Anita Wilson, Patrick Lundy i Nolan Williams. Obecnie pełni funkcję dyrektora muzycznego w kościele New Chapel Baptist Church w Camp Springs, a także jest wykładowcą w Duke Ellington School of the Arts. 21 maja 2015 roku uzyskał tytuł magistra sztuki w The Peabody Institute Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa.

Chester Burke Jr. & Company to grupa charyzmatycznych wokalistów i instrumentalistów, którzy swoją muzyką pragną uwielbiać Jezusa Chrystusa i ogłaszać nadejście Królestwa Bożego poprzez piosenki. Od początku swojego istnienia zespół koncertował i podróżował u boku takich artystów jak legendarna Twinkie Clark z zespołu the Clark Sisters, a także pełnił służbę muzycznego uwielbienia na obszarze The Washington DC/Baltimore, a także zagranicą, m.in. na Wyspach Bahama głosząc dobrą nowinę o Jezusie Chrystusie. W styczniu 2016 roku ukazał się debiutancki singiel zespołu pt. "Jesus, I Bless Your Name" utrzymany w stylu contemporary gospel, który opowiada o dobroci Boga. Głównym motto zespołu jest fragment z 1 Listu do Koryntian 2;9, który mówi: "Lecz właśnie głosimy, jak zostało napisane, to, czego ani oko nie widziało, ani ucho nie słyszało, ani serce człowieka nie zdołało pojąć, jak wielkie rzeczy przygotował Bóg tym, którzy Go miłują".

Zespół instrumentalny to profesjonalni muzycy, absolwenci Akademii Muzycznej w Katowicach i Krakowie. Mają kilkunastoletnie doświadczenie w muzyce gospel. Współpracowali m.in. z takimi artystami jak: Mieczysław Szcześniak, Adam Sztaba, Natalia Niemen, Beata Bednarz, Natalia Kukulska, Kuba Badach, Anna Szarmach, Andrzej Lampert, Norris Garner, Phillip Carter, David Daniel, Wayne Ellington, Peter Francis, Karen Gibson.

Skład zespołu:

Szymon Markiewicz - instr. klawiszowe
Wojciech Gąsior - bas 
Łukasz Zając - perkusja 

(mat. promocyjne)

Zobacz więcej na temat: Trójka MUZYKA koncert

Czytaj także

Wiosenny koncert "To, co najpiękniejsze…" na antenie Trójki

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2018 19:00
W Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego zabrzmiały dźwięki trzeciego już koncertu z cyklu "To, co najpiękniejsze…". Polskie Radio, realizując misję, połączyło dwa nurty muzyczne – muzykę swingową i muzykę poważną.
rozwiń zwiń