X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Cieszyński koncert Leszka Możdżera na antenie Trójki

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2018 20:00
Leszek Możdzer, Miroslav Vitouš, Oskar Török – trójka wybitnych jazzmanów z Polski, Czech i Słowacji po raz pierwszy na scenie spotkała się na inaugurację 28. Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego BEZ GRANIC w maju 2018 roku. 
Audio
  • Festiwal BEZ GRANIC – Leszek Możdzer, Miroslav Vitouš, Oskar Török (Koncerty w Trójce)
Leszek Możdżer
Leszek Możdżer Foto: PAP/Jakub Kaczmarczyk

Retransmisja koncertu na antenie Trójki miała miejsce w niedzielę 23 września o godz. 19.05. 

Cieszyński koncert poprowadził Piotr Metz, kierownik muzyczny Programu III Polskiego Radia.

Miroslav Vitouš, rocznik 1947, to wybitny czeski kontrabasista i basista jazzowy, bardzo aktywny na amerykańskiej scenie muzycznej; zwrócił na siebie uwagę już w 1968 roku albumem "Now He Sings, Now He Sobs", w którym wystąpili z nim Chicka Corea i Roy Haynes. Jako lider zadebiutował w 1969, kiedy wydał album "Infinite Search", na którym znaleźli się również tacy muzycy jak John McLaughlin, Joe Henderson, Herbie Hancock, Jack DeJohnette oraz Joe Chambers. Miroslav Vitouš był współzałożycielem grupy muzycznej Weather Report, z którą nagrał cztery albumy. W 1988 był szefem wydziału jazzu w New England Conservatory. Pod koniec lat 80. powrócił do Pragi, gdzie mieszka do dzisiaj. Nagrywa płyty dla ECM i koncertuje na największych europejskich festiwalach. Jako wirtuoz kontrabasu występuje również z recitalami solowymi (m.in. na Sopot Jazz Festival). Nagrał płytę w duecie z Adamem Pierończykiem.

Pianista Leszek Możdżer, który reprezentuje rocznik 1971, jest jednym z najwybitniejszych polskich muzyków jazzowych. Pianista światowej klasy, odważny eksplorator i oryginalny twórca, wyróżniający się własnym językiem muzycznym. Laureat wielu prestiżowych nagród, jest bardzo aktywny na różnych polach działalności artystycznej (również w teatrze). Nagrywał płyty z najwybitniejszymi polskimi muzykami jazzowymi: Tomaszem Stańką, Januszem Muniakiem, Michałem Urbaniakiem, Piotrem Wojtasikiem, Adamem Pierończykiem, Anną Marią Jopek. Nagrywał też ze Zbigniewem Preisnerem, od lat współpracuje również z mieszkającym w Los Angeles Janem A.P. Kaczmarkiem (m.in. nagranie nagrodzonej Oscarem muzyki do Finding Neverland). Możdżer koncertował i nagrywał też z międzynarodowymi gwiazdami, m.in.: David Friesen, Pat Metheny, Arthur Blythe, Buster Williams, Billy Harper, Joe Lovano. Najpełniej odnajduje się w projektach solowych i w ramach autorskiego trio z Larsem Danielssonem i Zoharem Fresco. Od roku 2011 jest dyrektorem artystycznym Enter Music Festival - plenerowego festiwalu muzycznego w Poznaniu.

W tym gronie najmłodszy jest trębacz Oskar Török ze Słowacji. Urodzony w roku 1980, już w 2005 zdobył nagrodę Zlatý Anděl z zespołem Vertigo. Jest absolwentem katowickiej Akademii Muzycznej, może dlatego angażuje się w wiele środkowoeuropejskich projektów muzycznych. Najbardziej spektakularny był polsko-czesko-słowacko-węgierski projekt Mosty Gesharim, w którym wystąpili oprócz niego Iva Bittová, Dresch Mihály i... Leszek Możdżer.


Czytaj także

Męskie Granie 2018. Tribute to Lech Janerka

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2018 20:00
W Gdyni, podczas piątego przystanku tegorocznej trasy Męskie Granie, artyści oddali muzyczny hołd Lechowi Janerce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Orkiestra schodzi ze sceny. Finał Męskiego Grania

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2018 15:47
W pierwszą niedzielę września na antenie Trójki podsumowanie trasy Męskie Granie 2018. Zapraszamy na retransmisję fragmentów koncertu finałowego w Żywcu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Malinowa Stanisława Celińska w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2018 15:35
W niedzielę 9 września na scenie studia im. Agnieszki Osieckiej wystąpiła Stanisława Celińska.
rozwiń zwiń