21. edycja konkursu "Pamiętajmy o Osieckiej". Koncert finałowy

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2019 20:00
Konkurs wokalny na interpretację piosenki Agnieszki Osieckiej – trwający nieprzerwanie od 1997 roku – to cały czas jedno z najciekawszych wydarzeń artystycznych w Polsce.
Audio
  • Pamiętajcie o Osieckiej – koncert finałowy 21. edycji konkursu (Koncert/Trójka)
Audio
  • Pamiętajcie o Osieckiej – koncert finałowy 21. edycji konkursu (Koncert/Trójka)

Koncert finałowy odbył się w sobotę (20 października 2018) w Studiu Muzycznym PR im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie. Nagranie wyemitowaliśmy w niedzielę (2 czerwca 2019).

W koncercie wystąpili tegoroczni laureaci konkursu "Pamiętajmy o Osieckiej", czyli: Małgorzata Biniek, Marta Burdynowicz, Katarzyna Hołyńska, Anna Jastrzębska, Jowita Kropiewnicka, Aleksandra Samelczak, Marta Skowiera, Alina Szczegielniak, Małgorzata Walenda, Piotr Zubek, Julia Kępisty, Maria Kępisty.

Aranżacje muzyczne i akompaniament przygotował Jakub Lubowicz z zespołem, koncerty w Muzeum i Trójce przygotował dyrektor artystyczny Jerzy Satanowski, a poprowadziła je Magda Smalara. 

O historii konkursu "Pamiętajmy o Osieckiej" tak piszą organizatorzy, czyli Fundacja Okularnicy:

"W ramach festiwalu Fundacja od zawsze starała się prezentować polskie piosenki autorstwa mistrzów gatunku, dokonania Laureatów minionych edycji konkursu wokalnego "Pamiętajmy o Osieckiej", wracać do brzmień klasycznych jak i dać szansę wykonawcom awangardowym. Formuła festiwalu otwarta jest na różnorodne gatunki muzyczne i formy ekspresji".


Pamiętajmy o Osieckiej, materiały prasowe Pamiętajmy o Osieckiej, materiały prasowe

Dzięki takiemu właśnie podejściu "PoO" gości w największych salach teatralnych i koncertowych (od Sopotu, przez Poznań, aż po Warszawę) stanowiąc prawdziwe święto dla miłośników muzyki, fanów niebanalnych, świeżych wykonań, ponadczasowych tekstów, kreując corocznie nowe nazwiska znaczące coraz więcej na polskiej scenie muzycznej (np. Marcin Januszkiewicz z fenomenalnym albumem poświęconym właśnie twórczości Agnieszki Osieckiej).

Przez 20 lat trwania Konkursu wzięły w nim udział setki młodych ludzi, utalentowanych i wrażliwych na słowo. Śpiewanie z wyczuciem piosenek literackich, interpretacja tekstów, talent wokalny i muzykalna osobowość cechowały wszystkich Finalistów i Laureatów Konkursu, którzy często wiązali swoją karierę z estradą.

Wraz z przejęciem organizacji 21. Konkursu "Pamiętajmy o Osieckiej", od 2018 r. Festiwal odbywa się dzięki staraniom Teatru Nowego w Poznaniu i Fundacji Okularnicy. 

Nie możemy też zapomnieć o sprawdzonych partnerach całego wydarzenia: Muzeum Powstania Warszawskiego, Studia Muzycznego PR im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie i Teatrze Atelier. Również dzięki tym instytucjom, muzyka i słowa Agnieszki Osieckiej ponownie nabierają wielkie mocy, a koncerty mają w sobie zawsze coś magicznego.

Nieżalenie od miejsca zamieszkania, upodobań muzycznych i planów na październik – musicie spędzić go z nami. Pamiętajcie o Osieckiej razem z nami...

(materiały prasowe)

Czytaj także

Piotr Wojtasik Quintet na żywo w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2018 20:00
Znany trębacz jazzowy zaprezentował na żywo w Programie Trzecim Polskiego Radia materiał ze swojej najnowszej płyty "To Whom it May Concern".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Albo Inaczej – specjalny koncert w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2018 22:15
W studiu przy Myśliwieckiej 3/5/7 wystąpiła większość wokalistów, którzy brali udział w nagraniu drugiego albumu projektu stworzonego przez wytwórnię Alkopoligamia.com – "Albo Inaczej 2".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Katie Melua w Radiowej Trójce

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2018 16:00
Ekskluzywny koncert, wywiad i spotkanie ze słuchaczami. 
rozwiń zwiń