X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

30 lat koncertów w radiowej Trójce. Jan Borysewicz na finał

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2018 20:00
Przez cały październik Trójka świętowała rocznicę 30-lecia koncertów pod najlepszym radiowym adresem, czyli przy Myśliwieckiej 3/5/7. Zwieńczeniem jubileuszu był specjalny wieczór, który poprowadził Marek Niedźwiecki, a który odbył się w niedzielę 28 października.
Audio
  • 30 lat koncertów w Trójce. Jan Borysewicz i goście (Koncert w Trójce)
Jan Borysewicz i przyjaciele
Jan Borysewicz i przyjacieleFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

W jego trakcie w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej wystąpił Jan Borysewicz wraz ze znakomitymi gośćmi. 

***

Pierwszy koncert w Trójce odbył się w październiku 1988 roku, a wystąpił wówczas Irek Dudek z zespołem. Gdy jednak na początku lat 90. ze słabo wyposażonego studia M-1 wyprowadziła się radiowa orkiestra Stefana Rachonia, miejsce to miało zostać zmienione w pomieszczenia magazynowe. Program Trzeci postanowił jednak wykorzystać je w lepszy sposób. Studio przeszło modernizację, a projekt architektoniczny i jego wykonanie powierzono specjalistycznej brytyjskiej firmie. Oddanie studia do eksploatacji zbiegło się ze śmiercią Agnieszki Osieckiej w marcu 1997 roku. Dla dziennikarzy z Myśliwieckiej wydało się oczywiste, że "nowe" studio można nazwać jedynie imieniem wielkiej poetki i damy polskiej piosenki, która od lat współpracowała z Trójką.

To magiczne miejsce – mówią o nim dziś studiu zarówno wykonawcy, jak i słuchacze. Co jednak sprawia, że wykonywany wielokrotnie i nagrywany na płytach utwór brzmi tutaj inaczej, a artystom wyrastają skrzydła? Na pewno miejsce, tradycja i ludzie. Tacy, jak choćby Paweł Sztompke (obecnie kierownik muzyczny w radiowej Jedynce) – pomysłodawca koncertów w Trójce, czy Zofia Sylwin – od 30 lat organizatorka, producentka i "dobra dusza" koncertów w Trójce. Dzięki niej i dziesiątkom innych osób z Myśliwieckiej, w tym dziennikarzy muzycznych, realizatorów dźwięku, czy oświetleniowców, koncerty transmitowane na antenie Programu 3 – najczęściej w niedzielę – są świętem dla słuchaczy Trójki. Ale również samych artystów. – To moje trzecie w kolejności, ulubione – pod względem akustyki – studio koncertowe na świecie – miała powiedzieć Tori Amos. A trzeba pamiętać, że występowali tu znakomici wykonawcy z kraju i zagranicy, w tym. m.in. Leonard Cohen, Suzanne Vega, Sting, a wreszcie największe gwiazdy polskiego rocka, popu czy jazzu.

Chcąc uświetnić jubileusz, stacja z Myśliwieckiej emitowała w październiku radiowy cykl "30 lat koncertów w Trójce", w którym wspomnieniami z tego miejsca dzielili się zarówno muzycy, jak i dziennikarze: Anna Maria Jopek, Edyta Bartosiewicz, Fisz, Adam Nowak, Stanisław Sojka, Muniek Staszczyk, Wojciech Waglewski oraz Wojciech Mann, Piotr Metz, Marek Niedźwiecki, Mariusz Owczarek, Piotr Stelmach, Agnieszka Szydłowska i Tomasz Żąda.

Zwieńczeniem jubileuszu będzie specjalny koncert w niedzielę 28 października, w trakcie którego wystąpi Jan Borysewicz z zespołem. Lider, gitarzysta i kompozytor grupy Lady Pank zaprosi na scenę m.in. Małgorzatę Ostrowską, Adama Bałdycha, Dariusza Kozakiewicza (Perfect), Macieja Maleńczuka, Piotra Roguckiego (Coma) i Marcina Wyrostka.