X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Młode pokolenie jazzmanów na scenie Trójki

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2019 20:15
Kamil Piotrowicz Sextet to drugi zespół założony przez polskiego pianistę i kompozytora młodego pokolenia, Kamila Piotrowicza.
Audio
  • Sekstet Kamila Piotrowicza na Trójkowej scenie (Koncert/Trójka)

Koncert sekstetu Kamila Piotrowicza ze studia im. Agnieszki Osieckiej transmitowaliśmy w niedzielę 6 stycznia.

Zespół wydał swój pierwszy album – "Popular Music" – jesienią 2016 roku i szybko przykuł ogólnopolską uwagę. Krążek był nominowany do nagrody "Fryderyk 2017" Polskiej Akademii Fonograficznej za najlepszy jazzowy album roku 2016. Był również wysoko ceniony przez dziennikarzy jazzowych i uznany albumem roku przez JazzPRESS, Jazzsoul.pl czy Polish-jazz.blogspot.com. Zespół grał na najważniejszych festiwalach w Polsce, takich jak Jazz Jantar w Gdańsku, Jazz nad Odrą we Wrocławiu, Letnia Akademia Jazzu w Łodzi i Jazz Jamboree w Warszawie. Muzyka grupy oparta jest na oryginalnych kompozycjach lidera.

"Product Placement" to drugi album, który został wydany w październiku 2018 roku. Kompozycje powstały w Nowym Jorku, Kopenhadze, Warszawie i Gdańsku, a krążek ukazał się w nowo powstałej oficynie Howard. W przejściowym świecie po Bretton Woods kontrast pomiędzy potencjalną treścią, a nową formą nigdy nie był wyraźniejszy, w sposób oczywisty stwarzając tym samym niezwykłe pole możliwości artystyczno-ekspresyjnej interpretacji, ale i również perspektyw idealistycznych zmian. Nowe słowa, nowy język, stare słowa, stary język, nowe słowa, stary język, stare słowa, nowy język. Pokolenie komfortu intuicyjnie wie albo nie wie, o czym artysta mówi. "Product Placement" to zanurzenie się, próba samookreślenia i dyskusyjnego odnalezienia się. To również, ale i przede wszystkim chwytliwy tytuł.

Sekstet występuje w składzie:

  • Kuba Więcek – saksofon altowy
  • Piotr Chęcki – saksofon tenorowy oraz barytonowy
  • Emil Miszk – trąbka
  • Kamil Piotrowicz – fortepian, make noise 0-coast syntezator, kompozycje
  • Andrzej Święs – kontrabas
  • Krzysztof Szmańda – perkusja, wibrafon

(mat. promocyjne)