Grupa Simply Red na jedynym kameralnym koncercie w Trójce!

Ostatnia aktualizacja: 26.12.2019 16:00
Simply Red z charyzmatycznym liderem Mickiem Hucknallem na jedynym, kameralnym koncercie w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej w radiowej Trójce zaprezentowała akustyczne aranżacje największych przebojów i swych nowych utworów.

Koncert Simply Red w radiowej Trójce odbył się w piątek 15 listopada o godz. 21.00. Nagranie wyemitowaliśmy w czwartek 26 grudnia o godz. 14.00.

Świętująca w tym roku 35-lecie działalności grupa powróciła po 4 latach z albumem "Blue Eyed Soul". Nowy krążek zawiera 10 utworów, w których dobry, stylowy pop łączy się soulem i funky. To już 12 studyjna płyta w karierze Micka Hucknalla i jego zespołu. Wydawnictwo promują dwa single – dynamiczny "Thinking Of You" i klasyczna ballada "Sweet Child".

– W takim momencie mojej kariery mógłbym zdecydować się na nagranie mrocznego, refleksyjnego albumu, rozliczyć się z przeszłością. Wielu artystów w moim wieku to robi, lecz… nie ja! Chciałem nagrać coś mocnego! Coś, co poderwie publiczność. Chcę się po prostu dobrze bawić – mówi Mick Hucknall, który jest autorem wszystkich piosenek na "Blue Eyed Soul". Album został nagrany w londyńskim British Grove Studios, a obowiązki producenta po raz kolejny spełnił Andy Wright, który współpracuje z zespołem od wielu lat.

– W Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej jeszcze nie opadł kurz po znakomitym, akustycznym koncercie grupy Editors, a już za chwilę radio z najlepszą muzyką w Polsce gościć będzie kolejną gwiazdę światowego formatu. Takie wydarzenia – największego muzycznego kalibru – tylko w Trójce – zapowiadał jej szef muzyczny Piotr Metz.

(mat. prasowe)