Limboski i "Ucieczka Saula" na żywo w "Liście osobistej"

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2019 21:30
W sobotę w studiu im. Agnieszki Osieckiej odbył się wyjątkowy koncert Limboskiego. Usłyszeliśmy utwory z jego nowej płyty "Ucieczka Saula", a występowi artysty towarzyszył chór, który pojawił się również na albumie.
Audio
 • Limboski wyśpiewał "Ucieczkę Saula" w 'Liście osobistej"

Koncert Limboskiego, w ramach trasy promującej album "Ucieczka Saula", wyemitowaliśmy w sobotę 30 listopada o godz. 20.05 w audycji "Lista osobista".  

Limboski wyrósł z amerykańskich źródeł piosenki rockowej. Jako miłośnik analogowego sposobu nagrywania doskonale zgłębił korzenie bluesa i folku, a obecnie rozwija te inspiracje poszukiwaniu własnego stylu. W 2010 roku nagrał płytę "Cafe Brumba" z knajpowymi balladami, którą promował zapomniany przez wielu utwór "Piosenka dla mężatki". Nagły zwrot w stronę estetyki lo-fi i bluesowa w "Tribute to Georgie Buck", dał mu nominację do Fryderyków 2012. W międzyczasie wystąpił w telewizyjnym show Polsatu "Must be the music" - wykonanie utworu "Czarny Otello" zapewniło mu miejsce w półfinale. W 2016 roku wydał album "One Man Madness". Tego samego roku w październiku premierę miała płyta "W trawie. I inne jeszcze młode", której patronem został Program Trzeci Polskiego Radia. Dwa lata później ukazał się album "Poliamoria". 


Limboski Metz fot. Milena Madziar 1200.jpg
Berlińska przygoda Limboskiego

Ostatnie dwa lata spędził w Berlinie, gdzie zanurzył się w świecie muzyki klubowej, co dało mu zastrzyk nowych inspiracji. Nowa, wydana 25 października 2019 roku, płyta "Ucieczka Saula" to połączenie avant popu i brudnej elektroniki. Teksty Limboskiego można natomiast nazwać realizmem magicznym w piosence!

– Saul to bohater mojego opowiadania, który pewnego dnia zostawia dom i rodzinę, wsiada na małą łódź i opuszcza swoją wioskę. Płynąc w dół rzeki obserwuje przesuwający się powoli krajobraz i wspomina różne wydarzenia ze swojego życia, z którego właśnie uciekł – rzeka kołysze jego łódź i powoli unosi go ku przeznaczeniu. To bardzo symboliczna opowieść o dojrzewaniu, a jej ścieżką dźwiękową jest ta płyta. Każda piosenka to małe wspomnienie Saula – tłumaczy Limboski.

Skład zespołu:

 • Michał Limboski - gitary i śpiew
 • Kuba Duda - gitary, śpiew
 • Jacek Cichocki - klawiesz, fortepian, śpiew
 • Asia Glubiak - bębny, śpiew

Chór:

 • Irena Filuś
 • Ilona Stolarek
 • Karolina Glubiak
 • Marcelina Bożek
 • Janek Woźniak
 • Hipolit Woźniak
 • Mateusz Rulski
 • Sergiusz Stańczuk

(mat. promocyjne)

Czytaj także

Nowoczesny folk Kwiatu Jabłoni w Trójce!

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2019 20:12
Kwiat Jabłoni to bratersko-siostrzany duet folkowy. W ich repertuarze dominują polskie, autorskie piosenki o intrygujących tekstach i porywającej warstwie muzycznej łączącej akustyczne instrumenty z elektroniką.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Laurin Talese – gwiazda jazzu z Filadelfii w Trójce!

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2019 20:00
W Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. A. Osieckiej wystąpiła amerykańska artystka Laurin Talese w towarzystwie jazzowo-soulowego zespołu A Novel Idea. Utalentowana i świetnie wykształcona Laurin Talese od dzieciństwa porywa publiczność swoim głosem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Laureaci "Piosenkarni" na Trójkowej scenie

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2019 20:00
Zaproszenie do koncertu laureatów konkursu "Piosenkarnia" to jedna z nagród Festiwalu Twórczości Korowód. 
rozwiń zwiń