Krzysztof Zalewski w hołdzie Czesławowi Niemenowi

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2020 20:03
W pierwszą lipcową niedzielą 2020 roku zaprosiliśmy na retransmisję niezwykle emocjonującego koncertu Krzysztofa Zalewskiego. Jego premiera miała miejsce w Studiu Muzycznym PR im. Agnieszki Osieckiej 17 lutego 2019 roku. 
Krzysztof Zalewski z zespołem
Krzysztof Zalewski z zespołemFoto: Wojciech Kusiński/PR

Krzysztof Zalewski – jeden z najmocniejszych rockowych głosów na polskiej scenie muzycznej, utalentowany, pracowity i oddany muzyce kompozytor, wokalista, autor tekstów i multiinstrumentalista. 


Posłuchaj
50:50 2020_07_05 19_07_07_PR3_Koncert_W_Trojce.mp3 Krzysztof Zalewski śpiewa Niemena (Koncert w Trójce)

 

Wydany na płycie w 2018 roku projekt "Zalewski śpiewa Niemena" powstał w ramach Motywu Niemen, który po raz pierwszy został zaprezentowany publiczności podczas Festiwalu Jarocin 2017.

Znane piosenki Czesława Niemena zostały zaprezentowane w nowych aranżacjach Jurka Zagórskiego i Krzysztofa Zalewskiego. Zalewski podszedł do zadania z szacunkiem, ale nie na kolanach.

Nie wywrócił utworów do góry nogami, nie wymyślał interpretacji na siłę odmiennych od oryginałów – raczej ujednolicił repertuar pochodzący z różnych okresów twórczych Niemena, po czym włożył w to wszystkie swoje umiejętności i całą energię. W nowej odsłonie – zarówno na płycie, jak i na koncertach możemy usłyszeć takie utwory, jak: "Dziwny jest ten świat", "Jednego serca", jak i te jeszcze nieodkryte – "Doloniedola" czy "Pielgrzym".

W tym projekcie Krzysztofa Zalewskiego wokalnie wspierają Natalia i Paulina Przybysz.

PAP Czesław Niemen 1200.jpg
Małgorzata Niemen: Czesław kochał swoich fanów


Czytaj także

"Niemen nie tylko o sobie". Audycja z okazji 80. urodzin artysty

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2019 11:00
– Moim credo jest twierdzenie Norwida, który mówi o swoim stosunku do pracy. Powiem to swoimi słowami, że człowiek powinien pracować nie w pocie grzbietu i barków, tylko w pocie czoła. Chodzi oczywiście o to, że zanim się cokolwiek zrobi, najpierw trzeba w pocie czoła to obmyślić, a i robiąc też trzeba myśleć. Dotyczy to w zasadzie całego naszego życia – przyznawał Czesław Niemen.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

O fenomenie Czesława Niemena

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2019 20:04
Zapraszamy do wysłuchania specjalnego wydania audycji "Kwestia kultury" w 80. rocznicę urodzin Czesława Niemena.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dziwny jest ten świat". Pierwsza Złota Płyta w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2020 05:35
Ogromny sukces tytułowego nagrania w Opolu otworzył tej płycie drogę na szczyt. Dokładnie 52 lata temu, 20 grudnia 1968 roku, album Czesława Niemena i zespołu Akwarele otrzymał status Złotej Płyty - jako pierwszy w Polsce.
rozwiń zwiń