Tulia na Trójkowej scenie. Za nami wyjątkowy koncert!

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2020 20:03
W ostatnią niedzielę sierpnia przypomnieliśmy niezwykły koncert zespołu Tulia. Występ artystek został zarejestrowany w Studiu Muzycznym PR im. Agnieszki Osieckiej 12 grudnia 2018 roku.  

Wszystko zaczęło się od opublikowania przez Depeche Mode zaskakującej folkowej wersji "Enjoy The Silence" nagranej przez cztery zdolne dziewczyny ze Szczecina. Fani nalegali, by grupa nagrała kolejne utwory w unikalnej stylistyce i tak właśnie powstała Tulia. Ich muzyka to połączenie klasycznych głosów charakterystycznych dla muzyki ludowej oraz najnowocześniejszej produkcji muzycznej. Zespół tworzą obecnie trzy młode, ale doświadczone wokalistki z gruntownym wykształceniem muzycznym: Dominika Siepka, Patrycja Nowicka i Tulia Biczak. Na koncercie w Trójce grupa wystąpiła w czteroosobowym jeszcze składzie wraz z Joanną Sinkiewicz. 


Posłuchaj
49:08 2020_08_30 19_07_08_PR3_Koncert_W_Trojce.mp3 Energetyczny występ grupy Tulia w studiu im. Agnieszki Osieckiej (Koncert w Trójce)

 

Przejmująca interpretacja utworu Dawida Podsiadło "Nieznajomy" ponownie oczarowała fanów muzyki do tego stopnia, że teledysk obejrzano 12 milionów razy. Słuchacze z całego świata zachwycają się talentem wokalistek, atmosferą klipu i przede wszystkim polską kulturą.

Okładka albumu "Tulia 2 (Deluxe Edition)" Okładka albumu "Tulia 2 (Deluxe Edition)"

Odpowiedzią na setki komentarzy z całego świata oraz dziesiątki publikacji była debiutancka płyta zespołu Tulia, która swoją premierę miała w maju 2018 roku. Wypełniają ją głównie niezwykłe wersje utworów takich artystów jak m.in.: Obywatel GC, Wiki, O.N.A, Seweryn Krajewski czy Stan Borys. Dziewczyny z Tulii nie ograniczają się jedynie do interpretacji cudzego repertuaru, w związku z tym na płycie znajdują się dwie autorskie kompozycje. Krążek tak bardzo spodobał się fanom, że zyskał status Złotej Płyty.

Liczne występy i koncerty potwierdzają fenomen zespołu. Dziewczyny mają za sobą występ na gali Fryderyków oraz udział na 55. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, gdzie otrzymały aż trzy nagrody w Konkursie Premier za utwór "Jeszcze Cię nie ma". Zespół wystąpił jeszcze podczas Top Of The Top Sopot Festiwal 2018 oraz podczas Lato z Radiem Festiwal 2018.

Utwór "Wstajemy już" z ich debiutanckiej płyty, znalazł się na ścieżce dźwiękowej nowego serialu "Znaki".

(mat. promocyjne)

Czytaj także

Frele, czyli śląska energia na scenie Trójki. Posłuchaj i zobacz!

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2020 20:00
Na razie bez publiczności, ale już na żywo i w streamingu wideo – koncertowe życie wróciło do Trójki na dobre. W niedzielę 9 sierpnia o godz, 19.00 w studiu im. Agnieszki Osieckiej wystąpiło żeńskie trio Frele ze Śląska, a gościem specjalnym wieczoru był znakomity akordeonista Marcin Wyrostek. Występ dziewczyn mogliśmy usłyszeć na antenie Trójki, a także zobaczyć na naszej stronie, YouTubie i Trójkowym Facebooku. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Noże z albumem "Gniew" na scenie Trójki [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2020 20:00
"Wrzask ulicy wtłoczony w post-punkowe gitary. Piętrowe pogłosy pulsujące światłem niespełnionych utopii. Melodie zszyte chaosem, wybuchy i szepty polszczyzny" – tak opisuje swoją muzykę grupa Noże. Warszawski kwartet pojawił się w studiu im. Agnieszki Osieckiej, gdzie zaprezentował Słuchaczom swój debiutancki krążek pt. "Gniew".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Włodek Pawlik solo! Kolejna odsłona Włodek Pawlik Summer Jazz Festiwal 2020 [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2020 20:15
Za nami już trzeci występ w ramach Włodek Pawlik Summer Jazz Festiwal! 14 sierpnia na scenie Muzycznego Studia Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej​ wszechstronny pianista i kompozytor zagrał solowy koncert, który mogliśmy usłyszeć i zobaczyć w streamingu na naszej stronie i Trójkowym Facebooku.
rozwiń zwiń