NaVI na muzycznej scenie Trójki. Oglądaj wideo z koncertu

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2020 20:00
– Dzięki grze zespołu NaVi możemy poczuć się szczęśliwsi – powiedział dziennikarz Polskiego Radia Zbigniew Krajewski. W niedzielę 18 października o godz. 19.05 poprockowa formacja z Mazowsza wystąpiła w studiu im. Agnieszki Osieckiej. Koncert można było usłyszeć na naszej antenie, a także zobaczyć na stronie internetowej oraz Facebooku Programu III Polskiego Radia.
NaVi
NaViFoto: Wojciech Kusiński

Zespół NaVi powstał w roku 2010. Rok później rozpoczął współpracę z producentem muzycznym Michałem Grymuzą. W październiku 2012 zespół otrzymał tytuł zespołu tygodnia w konkursie "Wiesz co dobre" radiowej Trójki zajmując pierwsze miejsce w głosowaniu internautów. Po czterech latach od debiutanckiego albumu "Siedem żyć" (2013) ukazała się płyta "Piorunochron" (2016). W tym samym roku piosenka "Został tylko wiatr" znalazła się na składance płytowej Lato z Radiem 2016. Rok później zespół NaVi dał o sobie znać krążkiem "Introspekcje", wydanym przez Agencję Muzyczną Polskiego Radia. Premiera płyty odbyła się 21 kwietnia 2017. Podobnie do poprzednich płyt zespół NaVi kontynuuje nawigowanie po różnych stylach muzycznych. Na przestrzeni ostatnich lat aż pięć piosenek zespołu pojawiło się w "Muzycznej Jedynce", jako piosenki dnia. 


Posłuchaj
51:40 2020_10_18 19_06_18_PR3_Koncert_W_Trojce.mp3 NaVi ponownie na Trójkowej scenie. Posłuchaj występu! (Koncert w Trójce)

 

W 2019 roku zespół nawiązał współpracę z legendarnym autorem tekstów piosenek – Markiem Dutkiewiczem. W tym roku grupa NaVi realizuje wspólne projekty z Grzegorzem Wilkiem, z którym koncertuje i nagrywa piosenki do nowego albumu.

Grupa NaVi na żywo Foto: mat. prasowe Grupa NaVi na żywo Foto: mat. prasowe

Najciekawsze występy formacji NaVi:

 • 24 kwietnia 2017 odbył się koncert promujący trzecią płytę zespołu w radiowym studio im. A. Osieckiej;
 • 16 września 2017 zespół NaVi wystąpił na 54-tym Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu;
 • 16 listopada 2018 zespół wystąpił z koncertem na żywo w Polskim Radiu Lublin (transmisja live);
 • 13 stycznia 2019 Łódź – NaVi zagrało na 27 Finale WOŚP;
 • 4 września 2019 r. Krynica Zdrój – występ podczas Forum Ekonomicznego;
 • 26 czerwca i 31 lipca 2020 – 2 koncerty online transmitowany z Łodzi, w ramach projektu "Bliżej jest piękniej", część I "Wolność" i część II "Przyjaźń, Nadzieja. Prowadzenie koncertów – Bogusław Chrabota oraz Marek Dutkiewicz i Zbigniew Zegler. Nazwa wydarzenia nawiązuje do tytułu jednej z piosenek grupy: "Bliżej jest piękniej". Celem inicjatywy jest zbliżenie słuchaczy w tym trudnym dla nas wszystkich czasie. Chcemy pokonać barierę niedostępności poprzez wykorzystanie technologii łączenia się za pomocą sieci Internet;
 • 31 lipca 2020 Warszawa – koncert w ramach wydarzenia "Dziedziniec kultury 2020";
 • 18 września 2020 Lublin - koncert na żywo z publicznością w Polskim Radiu Lublin + transmisja live na antenie Radia Lublin.
NaVi podczas występu w Lublinie Foto: mat. prasowe NaVi podczas występu w Lublinie Foto: mat. prasowe

Ostatnie single:

 • "Kłopot", którego autorem muzyki jest Paweł Poszytek. Do ciekawostek należy to, że słowa do tej piosenki napisał Marek Dutkiewicz – autor tekstów do wielu polskich przebojów.
 • "Nadejdzie jutro", który został wyświetlony już pół miliona razy w serwisie You Tube. Słowa do tej piosenki napisał Marek Dutkiewicz, a gościnnie wystąpiła Ania Szarmach.
 • "Walka" to singiel, którego bardzo rockowe brzmienie w połączeniu z wokalem Grzegorza Wilka przyjęło się na koncertach oraz spotkało się z zainteresowaniem Programu Trzeciego Polskiego Radia – utwór został zgłoszony do propozycji Trójki.

Walka/Navi


. .

(mat. prasowe)

Czytaj także

"Neony" rozbłysły na Trójkowej scenie (WIDEO)

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2020 20:00
"Raz nerwowe i neurotyczne, czasem kontemplacyjne, ale czujnie obserwujące meandry miejskich zakamarków, częściej nie wprost opisujące to, co rozświetla się na chwilę... złudzenia, oczekiwania, raczej szybkie kadry z ręki niż cyfrowe Taj Mahal" – tak opisują swoje brzmienie Neony. Gitarowy kwartet z Wrocławia w niedzielę 13 września zagrał koncert w studio im Agnieszki Osieckiej. Występ zapowiedział Piotr Baron.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koncert zespołu Echa ze studia im. Agnieszki Osieckiej. WIDEO

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2020 20:00
Dynamika, melodyjność, wyrazisty rytm i brzmienie gitar oraz teksty przepełnione wrażliwością – tak wyglądał niedzielny koncert zespołu Echa w radiowym studiu muzycznym im. Agnieszki Osieckiej. Zapraszamy do obejrzenia występu!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wielki powrót No Limits! Obejrzyj koncert

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2020 20:00
No Limits to styl życia. Kolorowe szaleństwo, które mogło powstać tylko w Trójmieście. Debiutancki album zespołu, "No Movie Soundtrack", powrócił wiosną w zremasterowanej i poszerzonej formie, trzy dekady po premierze. Grupa zaprezentowała go na żywo w Trójkowym studiu im. Agnieszki Osieckiej.
rozwiń zwiń