Siła rock'n'rolla, czyli Luxtorpeda! Koncert pełen emocji. Oglądaj wideo

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2020 20:00
Na koniec weekendu przypomnieliśmy dawkę porządnego grania, czyli występ poznańskiego zespołu Luxtropeda.  Grupa zagrała koncert w studiu im. Agnieszki Osieckiej trzy lata temu. 
Luxtorpeda na scenie Trójki
Luxtorpeda na scenie TrójkiFoto: Wojciech Kusiński/PR

Zespół Luxtorpeda powstał w 2010 roku z inicjatywy Roberta Friedricha gitarzysty i wokalisty znanego z takich formacji jak Acid Drinkers, Turbo, Flapjack, Arka Noego, 2Tm2,3 i KNŻ. 


Posłuchaj
52:09 2020_11_08 19_05_49_PR3_Koncerty_w_Trojce.mp3 Luxtorpeda zagrała przy Myśliwieckiej 3/5/7 (Koncerty w Trójce)

 

Do współpracy muzyk zaprosił gitarzystę Roberta Drężka, basistę Krzysztofa Kmiecika, związanych wcześniej z Armią oraz z formacją 2Tm2,3 oraz perkusistę Tomasza Krzyżaniaka, znanego wcześniej z Turbo i Armii. W 2011 roku w trakcie nagrywania albumu skład uzupełnił wokalista Przemysław Frencel, raper znany z hip-hopowego duetu 52 Dębiec. 


Luxtorpeda na scenie Trójki Foto: Wojciech Kusiński/PR Luxtorpeda na scenie Trójki Foto: Wojciech Kusiński/PR

Debiutancki album zatytułowany "Luxtorpeda" ukazał się w 2011 roku. Od tamtej pory grupa wydała jeszcze cztery kolejne płyty. Ostatnia, zatytułowana "Anno Domini MMXX roku" miała swoją premierę 1 października.

(mat. promocyjne/kr)


. .
Zobacz więcej na temat: Trójka

Czytaj także

"Dirty Sun" Roberta Cichego w muzycznym studiu Trójki

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2020 10:00
Z drugiego planu wychodzi na front! Słuchacze Trójki dobrze przyjęli jego ostatnie utwory – single "Piach i wiatr" i "Rebeliant" z drugiej już płyty Roberta Cichego "Dirty Sun". M.in. te utwory można było usłyszeć w niedzielę 25 października, kiedy to artysta pojawił się w studiu im. Agnieszki Osieckiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

NaVI na muzycznej scenie Trójki. Oglądaj wideo z koncertu

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2020 20:00
– Dzięki grze zespołu NaVi możemy poczuć się szczęśliwsi – powiedział dziennikarz Polskiego Radia Zbigniew Krajewski. W niedzielę 18 października o godz. 19.05 poprockowa formacja z Mazowsza wystąpiła w studiu im. Agnieszki Osieckiej. Koncert można było usłyszeć na naszej antenie, a także zobaczyć na stronie internetowej oraz Facebooku Programu III Polskiego Radia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Jagodziński, czyli spotkanie z jazzem na trójkowej scenie - WIDEO

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2020 20:15
Pianista jazzowy, waltornista, akordeonista, kompozytor i aranżer – słowem: artysta wszechstronny! Andrzej Jagodziński pojawił się na scenie Muzycznego Studia Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej. Wydarzenie było transmitowane na antenie radiowej Trójki, a streaming wideo na stronie i Facebooku stacji oraz na kanale YouTube Polskiego Radia.
rozwiń zwiń