Limboski i "Ucieczka Saula" w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2021 20:15
W listopadzie 2019 roku w studiu im. Agnieszki Osieckiej odbył się wyjątkowy występ Limboskiego, który zaprezentował słuchaczom Trójki utwory z płyty "Ucieczka Saula". Nagranie z tego koncertu przypomnieliśmy za pośrednictwem radioodbiorników, naszej strony internetowej oraz Facebooka.
Limboski - koncert
Limboski - koncertFoto: Wojciech Kusiński/PR

Limboski wyrósł z amerykańskich źródeł piosenki rockowej. Jako miłośnik analogowego sposobu nagrywania doskonale zgłębił korzenie bluesa i folku, a obecnie rozwija te inspiracje, poszukując własnego stylu. W 2010 roku nagrał płytę "Cafe Brumba" z knajpowymi balladami, którą promował zapomniany przez wielu utwór "Piosenka dla mężatki". 


Posłuchaj
49:36 2021_01_24 19_08_36_Koncert_w_Trojce.mp3 Limboski "Ucieczka Sula" (Koncert w Trójce)Nagły zwrot w stronę estetyki lo-fi i bluesa w "Tribute to Georgie Buck" dał mu nominację do Fryderyków 2012. W międzyczasie wystąpił w telewizyjnym show Polsatu "Must be the music" – wykonanie utworu "Czarny Otello" zapewniło mu miejsce w półfinale. W 2016 roku wydał album "One Man Madness". Tego samego roku w październiku premierę miała płyta "W trawie. I inne jeszcze młode", której patronem został Program 3 Polskiego Radia. Dwa lata później ukazała się "Poliamoria"

Koncert w Trójce | Limboski/YouTube Polskie Radio

Dwa lata spędził w Berlinie, gdzie zanurzył się w świecie muzyki klubowej, co dało mu zastrzyk nowych inspiracji. Wydana 25 października 2019 roku, płyta "Ucieczka Saula" to połączenie avant popu i brudnej elektroniki. Teksty Limboskiego można natomiast nazwać realizmem magicznym w piosence!

– Saul to bohater mojego opowiadania, który pewnego dnia zostawia dom i rodzinę, wsiada na małą łódź i opuszcza swoją wioskę. Płynąc w dół rzeki, obserwuje przesuwający się powoli krajobraz i wspomina różne wydarzenia ze swojego życia, z którego właśnie uciekł – rzeka kołysze jego łódź i powoli unosi go ku przeznaczeniu. To bardzo symboliczna opowieść o dojrzewaniu, a jej ścieżką dźwiękową jest ta płyta. Każda piosenka to małe wspomnienie Saula – tłumaczy Limboski.

Limboski "Ucieczka Saula", Agencja Muzyczna Polskiego Radia Limboski "Ucieczka Saula", Agencja Muzyczna Polskiego Radia

Skład zespołu

 • Michał Limboski – gitary i śpiew
 • Kuba Duda – gitary, śpiew
 • Jacek Cichocki – klawiesz, fortepian, śpiew
 • Asia Glubiak – bębny, śpiew

Chór

 • Irena Filuś
 • Ilona Stolarek
 • Karolina Glubiak
 • Marcelina Bożek
 • Janek Woźniak
 • Hipolit Woźniak
 • Mateusz Rulski
 • Sergiusz Stańczuk

(mat. promocyjne)

Czytaj także

Madeleine Peyroux ."Najjaśniejsza gwiazda jazzu" w Trójce. Posłuchaj koncertu!

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2021 19:07
Zapraszamy do wysłuchania koncertu Madeleine Peyroux, amerykańskiej wokalistki jazzowej, gitarzystki i autorki piosenek. Artystka, która wystąpiła w Trójce w 2014 roku, nieprzerwanie czaruje słuchaczy mieszanką jazzu, popu i muzyki świata. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Legendarny Klan na żywo w Trójce – przypominamy koncert

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2021 20:15
Średnio co 20 lat reaktywują zespół. W latach 70. XX wieku śpiewali o spychaczach dwusuwowych, tworzyli muzykę baletową i jako pierwsi w Polsce zastosowali na scenie dym z odkurzacza. W latach 90. byli prekursorami grania w stylu "bez prądu". Przypominamy koncert, który zagrali w Trójce w roku 2013. Posłuchaj!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Artur Rojek i jego pierwszy solowy album. Obejrzyj koncert!

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2021 20:15
Dwa lata musiały minąć od rozstania z zespołem Myslovitz, zanim w kwietniu 2014 roku Artur Rojek wydał swoją pierwszą solową płytę "Składam się z ciągłych powtórzeń". Album błyskawicznie pokrył się platyną, czyli sprzedał w co najmniej 30. tys. egzemplarzy. 7 września 2014 roku artysta zaprezentował na żywo w Trójce materiał z tego krążka. Ponad sześć lat później przypomnieliśmy ten znakomity koncert.
rozwiń zwiń