Grupa Archive z ekskluzywnym koncertem w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2021 20:00
30 marca 2015 roku, dwa dni przed 53. urodzinami Trójki, w studiu im. Agnieszki Osieckiej wystąpiła grupa Archive. W niedzielę 7 lutego 2021 roku przypomnieliśmy nagranie tego koncertu, podczas którego brytyjski zespół promował album zatytułowany "Restriction".
Dave Pen z grupy Archive na Trójkowej scenie
Dave Pen z grupy Archive na Trójkowej scenieFoto: Darek Kawka

W 2015 roku grupa Archive przyjechała do Polski, by w dniach 26-29 marca zagrać w czterech miastach biletowane koncerty dla szerokiej publiczności  kolejno w: Krakowie, Warszawie, Gdańsku i Poznaniu. Piąty występ Anglików w naszym kraju był inny, wyjątkowy, wręcz kameralny - 30 marca grupa wystąpiła na 53. urodzinach Trójki dla 150 widzów w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej przy ul. Myśliwieckiej 3/5/7.


Posłuchaj
51:56 2021_02_07 19_06_27_PR3_Koncert.mp3 Archive gra w Trójce utwory z płyty "Restriction" (Koncert/Trójka)

 

Zespół wrócił do studia im. Agnieszki Osieckiej po kilku latach. Tym razem promował swój najnowszy album zatytułowany "Restriction". Poprzednim razem Anglicy wystąpili w Trójce niemal 9 lat wcześniej – dokładnie 19 czerwca 2006 roku.

Archive to zespół pochodzący z Londynu, założony w 1994 roku przez Dariusa Keelera i Danny'ego Griffithsa. Początkowo był grupą triphopową, jednak z czasem zmienił swój styl i podążył w kierunku progresywnego rocka. Dorobek zespołu obejmuje dziś dziesięć albumów studyjnych, do których nagrania Keeler i Griffiths zapraszali różnych wokalistów oraz instrumentalistów.

W maju 2014 roku grupa zaprezentowała swój film "Axiom", któremu towarzyszył soundtrack o tym samym tytule. Krótkometrażowy obraz miał swoją premierę podczas Sundance Film Festival w Londynie, a występ na żywo w London Roundhouse przyciągnął sporą publiczność. Z kolei 12 stycznia 2015 roku ukazał się dziesiąty album grupy pt. "Restriction".  Stworzyliśmy dzieło, które składa się z 12 indywidualnych kompozycji. Wszystkie razem tworzą całość, jednocześnie muzycznie są bardzo zróżnicowane i wyjątkowe  mówił współzałożyciel zespołu Darius Keeler.

Płytę promował zestaw trzech singli, które zostały zaprezentowane jednocześnie: "Feel It", "Black And Blue" oraz "Kid Corner".


Czytaj także

"Archiwistyczny" set w "Ciemnej stronie mocy"

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2016 02:00
- Ich koncerty skupiają się na nowym albumie, a ten set złożony jest z utworów z wielu albumów, począwszy od debiutanckiego "Londinium" - mówi Aleksandra Kaczkowska, zapowiadając w audycji spotkanie z grupą Archive.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Spotkanie z Archive

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2020 21:00
Tym razem spotkanie "Po zachodzie słońca" w całości poświęcone było twórczości grupy Archive.
rozwiń zwiń