Mateusz Krautwurst w doborowym towarzystwie na Trójkowej scenie [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2021 20:00
Producent muzyczny, songwriter, wokalista i dziennikarz radiowej Trójki – Mateusz Krautwurst wystąpił w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej. Na Trójkowej scenie artyście towarzyszyli m.in.: Urszula Dudziak, Kasia Moś i Tomasz "Tomson" Lach i Jarecki. Koncertu można było posłuchać na antenie Trójki i obejrzeć w streamingu wideo na stronie, Facebooku oraz na YT Polskiego Radia.
Mateusz Krautwurst i wyjątkowi goście na Trójkowej scenie
Mateusz Krautwurst i wyjątkowi goście na Trójkowej scenieFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

krautwurst 1200x660.jpg
"Serdeczne dźwięki" – autorska audycja Mateusza Krautwursta w Trójce

Posłuchaj
54:39 2021_05_30 19_05_38_PR3_Koncert.mp3 Mateusz Krautwurst z gośćmi na scenie studia im. Agnieszki Osieckiej (Koncert/Trójka)

 

30 maja tego roku mija dokładnie 15 lat od pierwszego, pełnowymiarowego autorskiego koncertu Mateusza Krautwursta. Od tamtego czasu artysta nieprzerwanie koncertuje, a większość czasu spędza w studiu nagrań. Światło dzienne ujrzało do tej pory ponad 200 jego utworów słowno-muzycznych.

Producent muzyczny, songwriter i wokalista o jazzowym wykształceniu jest znany szerszej publiczności z występów z towarzyszeniem Orkiestry Adama Sztaby w programie "Fabryka Gwiazd" (2008), z koncertu Debiuty (Opole 2008) oraz jako finalista pierwszej edycji "The Voice of Poland" (2011). W autorskiej odsłonie wystąpił m.in. na albumach: "The Positive" (2011) i "Gdzieś pomiędzy" (2014).

W 2019 roku Mateusz Krautwurst stworzył męskie trio z Igorem Herbutem i Mietkiem Szcześniakiem w utworze "Zaklinam los", a za duet w utworze "Lepiej jak jest lepiej" na płycie Sokoła został nagrodzony Platynową Płytą.

Obecnie pracuje nad solowym/koncepcyjnym albumem muzycznym, a także przygotowuje kolejne premiery wydawnicze pod szyldem Mateusz Krautwurst Production, m.in. efekty pracy szkoły wokalnej Voice Office.


Mateuszowi Krautwurstowi na scenie Trójki towarzyszyli:

 • Urszula Dudziak;
 • Kasia Moś;
 • Tomasz "Tomson" Lach;
 • Jarecki.

Wraz z nimi wystąpił zespół muzyczny w składzie:

 • Paweł Tomaszewski – fortepian/Fender Rhodes;
 • Kamil Barański – keys/hammond;
 • Artur "Boo-Boo" Twarowski – gitara elektryczna/akustyczna;
 • Michał Barański – bas elektrczny/kontrabas;
 • Tomek Torres – perkusja;
 • Piotr Schmidt – trąbka/flugehorn;
 • Marcin Kajper – saksofon tenorowy/sopranowy;
 • Tomasz Dworakowski – puzon;
 • Michał Grobelny – chórek;
 • Kamil Bijoś – chórek;
 • Irena Kijewska – chórek.

. .

mat. promocyjne/kr

Czytaj także

Duch Delta na żywo na scenie Trójki [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2021 20:15
W niedzielny wieczór (9 maja) Trójka zaprosiła na radiowy debiut młodej grupy Duch Delta, która wystąpiła w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej. Transmisja wydarzenia odbyła się na antenie Trójki, a streaming wideo był dostępny na stronie i Facebooku stacji oraz na kanale YouTube Polskiego Radia. Przeżyj to jeszcze raz! 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Klasyka Motown Records (z małą pomocą przyjaciół)

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2021 11:22
Marvin Gaye, Stevie Wonder, Diana Ross i inni wybitni wykonawcy związani z wytwórnią Motown Records wypełnili swą muzyką to wydanie audycji Mateusza Krautwursta. Prowadzący ułożył jej playlistę z pomocą zaprzyjaźnionych muzyków.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Moniuszko i nie tylko

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2021 00:15
W najnowszych "Serdecznych dźwiękach" Mateusz Krautwurst gościł wokalistkę, kompozytorkę i autorkę tekstów piosenek Kasię Moś. Zabrzmiały też premierowo dwa utwory z jej najnowszego albumu "Moniuszko 200", który ukaże się już w piątek, 21 maja.
rozwiń zwiń