Darek Kozakiewicz na żywo w studiu im. Agnieszki Osieckiej [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2021 20:20
Za nami koncert, który poprowadził nas przez twórczość Dariusza Kozakiewicza – świętującego w tym roku jubileusz 50-lecia pracy artystycznej. Darka Kozakiewicza na scenie wokalnie wspierała Natalia Sikora. 
Dariusz Kozakiewicz
Dariusz KozakiewiczFoto: Cezary Piwowarski

Patrząc na jego energię na scenie aż trudno uwierzyć, że pod koniec tego roku Dariusz Kozakiewicz będzie świętował 70. urodziny! W programie jego występu na Trójkowej scenie znalazły się motywy z repertuaru Jimiego Hendrixa, ale także przeboje pisane dla grupy Test czy kompozycje tworzone dla Perfectu. Część programu stanowiły nowe piosenki, powstałe podczas pandemii – to kompozycje do słów Natalii Sikory, która wspiera wokalnie projekt muzyczny Darka Kozakiewicza. W programie nie zabrakło również niespodzianek dla fanów kunsztu muzyki gitarowej.

Koncert w Trójce | Darek Kozakiewicz i Natalia Sikora/Polskie Radio

Dariusz Kozakiewicz urodził się 30 grudnia 1951 roku w Warszawie. Kompozytor i gitarzysta. Swoją muzyczną przygodę zaczynał w zespole Fatum, a następnie w Pięciu. W 1971 roku nagrał album "Breakout Blues" z Tadeuszem Nalepą i Breakoutem. Odszedł z zespołu w poszukiwaniu mocniejszych brzmień i w 1972 roku rozpoczął współpracę z hardrockowym Testem, dla którego oprócz gry na gitarze również komponował. Współpraca trwała do rozwiązania grupy w 1976 roku.

Dariusz Kozakiewicz współpracował także m.in. z Anną Jantar, Piotrem Figlem, zespołami Świadectwo Dojrzałości, Jajco i Giganci, Air Condition (Zbigniew Namysłowski), Plugawy Anonim, Universe, a także Dwójka ze sternikiem, Bemibek (Ewa Bem), z Wojciechem Karolakiem oraz z Robertem Chojnackim i Janem Borysewiczem. Do zespołu Perfect dołączył w 1997 roku. Od 2021 roku rozpoczął swój autorski projekt Darek Kozakiewicz Live.


Zespół wystąpił w składzie

Dariusz Kozakiewicz – gitara
Natalia Sikora – wokal
Tomek Płonka – gitara basowa
Sławek Puchała – perkusja

Czytaj także

Z Chomiczówki na Myśliwiecką. Sidney Polak z walentynkowym koncertem w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2021 20:30
Warszawiak, piewca Warszawy i warszawskiej Chomiczówki, na której się wychował. Socjolog, muzyk, autor tekstów, kompozytor. Od roku 1990 członek T.Love, a od 2004 roku solista. Sidney Polak wystąpił w studiu im. Agnieszki Osieckiej w walentynkowy wieczór. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Blend z Wojciechem Konikiewiczem. Muzyczna moc na Trójkowej scenie! [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2021 08:30
Hardrockowa grupa Blend z Jastrzębia-Zdroju wystąpiła w niedzielę (23 maja) w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej z gościnnym udziałem Wojciecha Konikiewicza. Koncertu można było posłuchać na antenie Trójki i zobaczyć w streamingu wideo na stronie i Facebooku stacji oraz na kanale YouTube Polskiego Radia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mateusz Krautwurst w doborowym towarzystwie na Trójkowej scenie [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2021 20:00
Producent muzyczny, songwriter, wokalista i dziennikarz radiowej Trójki – Mateusz Krautwurst wystąpił w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej. Na Trójkowej scenie artyście towarzyszyli m.in.: Urszula Dudziak, Kasia Moś i Tomasz "Tomson" Lach i Jarecki. Koncertu można było posłuchać na antenie Trójki i obejrzeć w streamingu wideo na stronie, Facebooku oraz na YT Polskiego Radia.
rozwiń zwiń