Jubileuszowy koncert Ankh na scenie Trójki [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2021 20:20
Zasłużona dla polskiego rocka progresywnego formacja Ankh w tym roku świętuje 30-lecie działalności. Przy tej okazji zespół wystąpił na Trójkowej scenie w Studio im. Agnieszki Osieckiej z repertuarem zapowiadającym nowy album.

Zespół Ankh powstał w 1991 roku i szybko znalazł drogę do serc słuchaczy. Jeszcze przed wydaniem debiutanckiego albumu w 1994 roku grupa zdobyła nagrody publiczności na festiwalach w rodzinnych Kielcach i w Jarocinie. Kolejne lata działalności zaowocowały następnymi płytami oraz setkami koncertów zagranych w Polsce i za granicą (m.in. na festiwalach Rio Art Rock w Brazylii oraz Baja Prog w Meksyku).

Grupa zaskarbiła sobie uznanie krytyków muzycznych, a przy okazji zdobyła rzesze wiernych fanów. Dwukrotnie – w 1996 i 1997 roku – zdobywała także Złotego Bączka, wyróżnienie przyznawane przez uczestników Przystanku Woodstock (1995-2002). W 2008 roku została wyróżniona przez ministra kultury odznaką "Zasłużony dla Kultury Polskiej".

Obecnie kielecka formacja pracuje nad nowym albumem, który – podobnie jak promujący go utwór – będzie nosił tytuł "Z wiatrem". Kompozycje z tej właśnie płyty, przeplatane starszymi przebojami zespołu, złożyły się na repertuar koncertu w Trójce. Na scenę Ankh wyszedł w składzie: Piotr Krzemiński (wokal, gitara elektryczna), Michał Pastuszka (instrumenty klawiszowe, gitara elektryczna), Krzysztof Szmidt (gitara basowa), Joanna Chudyba (skrzypce) i Jan Rusin (perkusja).


Czytaj także:


Czytaj także

Acid Drinkers i album "25 Cents For A Riff" na żywo w Trójce [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2021 20:00
W 2015 roku Acid Drinkers, czyli po polsku Kwasożłopy, rock'n'rollowy zespół założony w Poznaniu 35 lat temu, zagrał swój jedyny koncert w Programie 3 Polskiego Radia. W niedzielę 26 września mogliśmy wysłuchać tego koncertu ponownie na antenie Trójki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W hołdzie Agnieszce Osieckiej. Koncert "Życia rysy – Agnieszka Osiecka"

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2021 15:50
Agnieszka Osiecka to jedna z najwybitniejszych polskich poetek, pisarek i autorek tekstów. Z okazji 85. rocznicy jej urodzin, w Studiu Koncertowym Polskiego Radia jej imienia, odbył się specjalny koncert "Życia rysy – Agnieszka Osiecka". – W tekstach Agnieszki odnajdujemy nas samych, nasze lęki, miłości i słabości. Czasy się zmieniają, ale ludzie w swoich odczuciach nie – mówił w Trójce Roman Dziewoński, który poprowadził sobotnie wydarzenie. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Amarok, czyli lot na artrockowych skrzydłach [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2021 20:20
Występowali na wielu festiwalach rocka progresywnego w Polsce i za granicą, a teraz zagościli na scenie studia im. Agnieszki Osieckiej. Zespół Amarok zagrał koncert w Trójce w niedzielę, 7 listopada. 
rozwiń zwiń