X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Section05

Potrójne Pasmo Przenoszenia

Następny odcinek audycji dnia 23.02.2020 o godzinie 00:05 Zobacz w ramówce
Section07
O audycji

Audycja z muzyką elektroniczną.

Muzyką, która zwłaszcza w obecnej dekadzie XXI wieku, jest wyjątkowo pojemna, bo jak wiadomo syntetyczne dźwięki generowane przez cyfrowe maszyny, usłyszeć można w wielu gatunkach muzycznych niekoniecznie kojarzonych z elektroniką. Uściślając jednak, w audycji prezentowana jest przede wszystkim muzyka klubowa, choć jej istotnym i ważnym elementem bywa także muzyka eksperymentalna. – Wierzę w gatunki i wszelakie próby określania muzyki konkretnymi terminami. Nie chodzi tu bynajmniej o szufladkowanie, a raczej o próbę dokładnego przedstawiania muzycznej rzeczywistości – mówi Michał Margański, autor audycji. 

Techno, house, minimal, disco, breakbeat, big beat, downtempo, electro, modern, IDM, leftfield, krautrock, space rock – wokół tych stylistyk budowane jest każde wydanie "Potrójnego pasma przenoszenia". Audycja jest także dużym ukłonem w stronę kultury płyty winylowej, tak więc można w niej usłyszeć także turntablistów i producentów działających na polu nu jazzu. 

Sporo historii, ciekawostek obyczajowych i tego co aktualnie dzieje się w muzyce elektronicznej, muzyce wywołującej najwięcej kontrowersji, do tego ludzie kreujący ten elektroniczny świat - to wszystko usłyszą Państwo w "Potrójnym paśmie przenoszenia"


Prowadzący