Section05

Potrójne Pasmo Przenoszenia

Następny odcinek audycji dnia 25.03.2018 o godzinie 00:05 Zobacz w ramówce
Section07
O audycji

Audycja z muzyką elektroniczną.

Muzyką, która zwłaszcza w drugiej dekadzie XXI wieku, jest wyjątkowo pojemna, bo jak wiadomo syntetyczne dźwięki generowane przez cyfrowe maszyny, usłyszeć można w wielu gatunkach muzycznych niekoniecznie kojarzonych z elektroniką. Uściślając jednak, w audycji prezentowana jest przede wszystkim muzyka klubowa, choć jej istotnym i ważnym elementem bywa także muzyka eksperymentalna. - Wierzę w gatunki i wszelakie próby określania muzyki konkretnymi terminami. Nie chodzi tu bynajmniej o szufladkowanie, a raczej o próbę dokładnego przedstawiania muzycznej rzeczywistości - mówi Michał Margański, autor audycji. 

Techno, House, Minimal, Disco, Breakbeat, Big Beat, Downtempo, Electro, Modern, IDM, Leftfield, Krautrock, Space Rock - wokół tej stylistyki budowane jest każde wydanie Potrójnego Pasma Przenoszenia. Audycja jest także dużym ukłonem w stronę kultury płyty winylowej, tak więc można w niej usłyszeć także turntablistów i producentów działających na polu Nu Jazzu. 

Sporo historii, ciekawostek obyczajowych i tego co aktualnie dzieje się w muzyce elektronicznej, muzyce wywołującej najwięcej kontrowersji, do tego ludzie kreujący ten elektroniczny świat - to wszystko usłyszą Państwo w Potrójnym Paśmie Przenoszenia. 


Prowadzący