Krakowitz. Muzyka z kasety magnetofonowej

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2020 02:00
W "Potrójnym Paśmie Przenoszenia" kaseta z muzyką Piotra Figla i Dominika Gawrońskiego z 2018 roku, GusGus z zapowiedzią nowej płyty, eksperymenty Pawła Bartnika i kilka innych polskich płyt z muzyką elektroniczną. 
Krakowitz
KrakowitzFoto: Michał Margański

Posłuchaj
114:35 2020_11_05 00_05_16_PR3_Potrojne_pasmo_przenoszenia.mp3 Nowa polska muzyka elektroniczna w selekcji Michała Margańskiego (Potrójne Pasmo Przenoszenia/Trójka)

 

Czas mniejszej czy większej izolacji sprzyja refleksji, powrotom do przeszłości, ale też w nadrabianiu tego, na co do tej pory nie było przestrzeni bądź też nie wydawało się aż tak istotne. Czas muzyki nieodkrytej i to zarówno nowej, jak i tej wydanej nieco wcześniej...

– Na półce stoi od dwóch lat, kilkukrotnie była słuchana, ale nie wiem dlaczego nie prezentowałem jej w audycji – mówił Michał Margański, autor "Potrójnego Pasma Przenoszenia". – Chodzi o kasetę magnetofonową z muzyką duetu Krakowitz, którą tej nocy chcę Państwu przedstawić. Mimo możliwości ściągnięcia, postanowiłem nie iść na skróty tylko zgrać taśmę do pliku – dodał. 

Poza duetem Krakowitz usłyszeliśmy także kilkoro innych polskich producentów. Proszę się również spodziewać nowych nagrań od zespołu Gus Gus. Ale to nie wszystko.

Lista utworów:

1. Róisín Murphy – "Simulation"
2. Róisín Murphy – "Kingdom Of Ends"
3. Fithless – "What Shall I Do"
4. GusGus – "Higher ft. VÖK"
5. GusGus – "Featherlight"
6. Zamilska – "Rise"
7. Zamilska – "Ruin"
8. Zamilska – "Hollow"
9. DJ Sajko – "Osaka Midnight Train (Cut)"

GusGus - Higher ft. VÖK (Official Music Video)/Gusgus

***

Tytuł audycji: Potrójne pasmo przenoszenia 
Prowadzi: Michał Margański
Data emisji: 5.11.2020
Godzina emisji: 0.05

mm/kr

Czytaj także

Faithless – mistrzowie remiksów

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2020 00:04
Równolegle z publikacją kolejnych albumów zespół od początku swojej działalności dużą uwagę poświęcał remiksom. Za kolejne wcielenia znanych utworów odpowiadali zarówno twórcy oryginałów, jak i zaproszeni do współpracy zaprzyjaźnieni producenci. Czy ta tradycja zostanie podtrzymana? Czas pokaże.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Agim w świecie elektronicznej rozrywki

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2020 00:04
Agim Dżeljilji jest artystą doskonale znanym słuchaczom Trójki. Jego najnowsze dzieło stanowi jednocześnie ilustrację muzyczną gry "This is the Zodiac speaking".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nagrania, które inspirowały muzycznych producentów

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2020 02:00
Prezentujemy wybór nagrań powstałych w przeróżnych miejscach, które inspirowały producentów podczas tworzenia. 
rozwiń zwiń