"Praca nad książkami o Wojciechu Młynarskim była przygodą"

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2018 14:00
Gościem audycji był Michał Nalewski, redaktor opiekujący się wydaniami książek "Młynarski – rozmowy" i tomiku "W Polskę idziemy".
Audio
  • Michał Nalewski o pracy nad książkami o Wojciechu Młynarskim (Akademia rozrywki/Trójka)
Okładka książki W Polskę idziemy Wojciecha Młynarskiego
Okładka książki "W Polskę idziemy" Wojciecha MłynarskiegoFoto: mat. prasowe

Wojciech Młynarski był perfekcjonistą, który ponad wszystko ważył słowa i dobierał je tak, by wszystko, co napisał i powiedział, miało znaczenie. – To było wielkie wyzwanie. Z okazji zbliżającej się rocznicy śmierci Wojciecha Młynarskiego postanowiliśmy wydać te dwie książki. Zastanawialiśmy się, jakie powinny to być pozycje. Postanowiliśmy, że stworzymy zbiór rozmów, dzięki którym czytelnik sam będzie mógł porozmawiać z Mistrzem. To była prawdziwa przygoda. Zastanawialiśmy się, które teksty powinny się tam znaleźć i odkryliśmy, że każdy z nas ma inny obraz Wojciecha Młynarskiego – opowiada Michał Nalewski.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji, w której zaprezentowaliśmy m.in. premierowe skecze, monologi i piosenki zaprzyjaźnionych z Trójką artystów kabaretowych. Cały czas odbywa się też prezentacja tekstów nagrodzonych i wyróżnionych w Ogólnopolskim Turnieju Małych Form Satyrycznych w Bogatyni.

***

Tytuł audycji: Akademia rozrywki
Prowadzi: 
Natalia Grzeszczyk
Gość:
Michał Nalewski (wydawnictwo Prószyński i S-ka)
Data audycji:
16.03.2018
Godzina emisji: 13.07

ml/mk

Czytaj także

"Mistrz. Absolutnie" – wspomnienia o Wojciechu Młynarskim

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2017 15:30
Ukazała się właśnie książka Katarzyny Szydłowskiej-Kalukin "Mistrz. Absolutnie". Zawiera ona wspomnienia o Wojciechu Młynarskim opowiadane przez tych, którzy go znali. Autorka publikacji była gościem Natalii Grzeszczyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zaczarowane piosenki Anny Dymnej

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2018 15:05
Z aktorką i działaczką społeczną, która przyjęła zaproszenie do studia Trójki, rozmawialiśmy o 14. Festiwalu Zaczarowanej Piosenki.
rozwiń zwiń