Jacek Łapot: w latach 80. ludzie na kabaret walili drzwiami i oknami

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2019 13:55
Jest liderem kabaretu Długi, współtworzył Trójkowe słuchowisko "Parafonia", którego w sumie powstało 500 odcinków, a w tym roku obchodzi 40-lecie pracy artystycznej – gościem "Akademii Rozrywki" był Jacek Łapot. 
Audio
  • Jacek Łapot gościem Łukasza Szweda (Akademia Rozrywki/Trójka)
Jacek Łapot i Łukasz Szwed
Jacek Łapot i Łukasz SzwedFoto: Polskie Radio

– Myślę, że lata 80. to był najlepszy czas kabaretu Długi. Powstał on w 1979 roku. Potem były trudne czasy dla Polaków i Polski, ale wówczas ludzie na występy walili drzwiami i oknami – wspominał Jacek Łapot. – Jesienią 1983 roku zrobiliśmy premierę programu i zaczęliśmy współpracować z estradą poznańską czy łódzką. Przemknęliśmy niemal przez cały kraj – dodał. 

Jak wspomina występy w latach 80. Jacek Łapot? Czym różnił się kabaret sprzed lat od współczesnego? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy z gościem Łukasza Szweda. 

***

Tytuł audycji: Akademia rozrywki
Prowadzi:
 Łukasz Szwed
Gość:
Jacek Łapot (satyryk, artysta kabaretowy) 
Data audycji: 20.12.2019
Godzina emisji: 13.09

kw

Czytaj także

Emilian Kamiński: Kamienica jest moim drugim domem

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2019 14:00
– Jestem warszawiakiem od wielu pokoleń i zawsze chciałem mieć miejsce na swój teatr, które będzie bardzo warszawskie i które będzie dziewicze – mówi Emilian Kamiński, którego "Kamienica" obchodzi swoje 10-lecie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maciej Kwiatkowski: Bank rośnie w siłę!

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2019 14:00
– Dużo się u nas się dzieje. Teraz zaczyna się dla nas sezon występów klubowych, ale też sezon twórczy – mówi Maciej Kwiatkowski, wokalista zespołu komediowego Kwiatkowski i Bank.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wspomnienie Jonasza Kofty

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2019 16:48
W listopadzie ukazała się biografia poety pt. "Jego portret. Opowieść o Jonaszu Kofcie". Niezwykle wnikliwa i brawurowo napisana obowiązkowa pozycja każdego inteligenta. W audycji o książce i jej bohaterze opowiadali: Piotr Derlatka i Stefan Friedmann. 
rozwiń zwiń