Święto humoru w Bogatyni przed nami

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2020 14:00
– To będzie już 37. edycja turnieju. Nasza impreza jest starsza niż PAKA, choć nie jest to oczywiście najstarsze wydarzenie tego typu w Polsce – tu prym wiodą Wieczory Humoru i Satyry w Lidzbarku – mówi organizator 37. Turnieju Małych Form Satyrycznych Bogatynia 2020, Zdzisław Justyński.
Audio
  • Zdzisław Justyński zaprasza na 37. Turniej Małych Form Satyrycznych w Bogatyni (Akademia rozrywki/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/aerogondo2

Niedawno ukazała się płyta z nagraniami prac laureatów tego konkursu w wykonaniu aktorów Teatru Polskiego Radia. Ruszają również zgłoszenia do konkursu.

– Nasz Turniej wystartował w 1984 roku. To, kogo usłyszymy w tym roku, zależy oczywiście od zgłoszeń, jakie do nas napłyną. Myślę, że będą to młodzi debiutanci. Pojawi się też znakomity i uznany wykonawca, ale jeszcze na 100 proc. nic nie wiemy. Poziom imprezy będzie równie wysoki co w roku ubiegłym, o ile nie wyższy – mówi Zdzisław Justyński.

37. Turniej Małych Form Satyrycznych Bogatynia 2020 37. Turniej Małych Form Satyrycznych Bogatynia 2020

– Satyra to zanikająca, ale przepiękna forma. Jak w teatrze, gdzie najtrudniej zagrać w komedii, tak i tu, w dzisiejszych czasach, gdy rzeczywistość jest zabawniejsza niż to, co piszą ludzie – dodaje gość Łukasza Szweda.

***

Tytuł audycji: Akademia rozrywki
Prowadzi:
 Łukasz Szwed
Gość:
Zdzisław Justyński (organizator 37. Turnieju Małych Form Satyrycznych Bogatynia 2020)
Data emisji: 10.01.2020
Godzina emisji: 13.09

ml/mk

Czytaj także

Emilian Kamiński o spotkaniu upamiętniającym 90. rocznicę urodzin Stanisława Barei

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2019 13:15
– Stanisław Bareja to dla mnie po prostu majster! Jego twórczość to elementarz dla scenarzysty, reżysera, aktora – mówi Emilian Kamiński aktor i właściciel warszawskiego Teatru Kamienica, w którym w 90. rocznicę urodzin reżysera odbędzie się wyjątkowe wydarzenie współorganizowane przez Program III Polskiego Radia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jacek Łapot: w latach 80. ludzie na kabaret walili drzwiami i oknami

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2019 13:55
Jest liderem kabaretu Długi, współtworzył Trójkowe słuchowisko "Parafonia", którego w sumie powstało 500 odcinków, a w tym roku obchodzi 40-lecie pracy artystycznej – gościem "Akademii Rozrywki" był Jacek Łapot. 
rozwiń zwiń