X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Tomasz Wachnowski: nagrywanie nie przychodzi mi łatwo

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2013 17:25
- To jest moja najnowsza płyta, ale są na niej nie tylko... najnowsze piosenki, ale także utwory, których nie udało mi się nagrać wcześniej - opowiada o swoim albumie "Ludzie lubią mieć" gość Artura Andrusa.
Audio
Tomasz Wachnowski
Tomasz Wachnowski Foto: Fot.: Fragment okładki albumu "Ludzie lubią mieć"

- To zapis spotkania z muzykami z którymi gram od dość dawna, ale dopiero w zeszłym roku po raz pierwszy miałem możliwość spotkać się z nimi w studio -mówi Tomasz Wachnowski. W nagraniu płyty uczestniczyli: Miłosz Wośko, Maciek Szczyciński, Wojtek Sobura, Jakub Orłowski i Mikołaj Bielecki. W trzech piosenkach Tomaszowi Wachnowskiemu towarzyszy Anny Treter, jedyna kobieta na płycie.

Jak przyznaje muzyk i poeta w rozmowie z Arturem Andrusem zdarzyło mu się także grać do tańca. Czasem w najmniej spodziewanych momentach publiczność podrywała się z krzeseł, inaugurując pląsy tuż przed końcem koncertu. Czy wtedy tekst ma znaczenie? - Nie zawsze, zdarza się, że publiczność była już wówczas na autopilocie - wspomina Tomasz Wachnowski. Twórca opowiadał także o najważniejszych piosenkach świata w wykonaniu The Beatles, Leonarda Cohena i Joni Mitchell.

Album  "Ludzie lubią mieć" miał swoją premierę 18 lutego tego roku. To szósta studyjna płyta w dyskografii Tomka Wachnowskiego - poety, kompozytora i wykonawcy piosenek, znanego m.in. ze współpracy z Krzysztofem Ścierańskim, Ryszardem Styłą, krakowską formacją Mr. Bober's Friends, Marcinem Dańcem czy Wolną Grupą Bukowiną. Najnowszy krążek został nagrany w Studio 7 w Piasecznie.

"Akademia Rozrywki" na antenie Trójki od poniedziałku do czwartku o godz. 14.05. Zapraszamy!

Zobacz więcej na temat: MUZYKA