Magda Wójcik

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2008 14:00
Dzisiaj swoje fascynacje muzyczne przedstawi Magda Wójcik z zespołu Goya.

Dzisiaj gościmy Magdalenę Wójcik wokalistkę grupy Goya. Artystka w wieku licealnym brała udział w licznych przeglądach piosenki (część repertuaru, jaki wtedy prezentowała ukazała się w 1993 roku na kasecie, nakładem Dalmafonu). Podczas jednego z koncertów, na Magdę zwrócił uwagę dyrektor A&R wytwórni Pomaton EMI i zaproponował jej wieloletni kontrakt fonograficzny oraz przenosiny do Warszawy. Tam zaczęła się uczyć śpiewu w szkole muzycznej, gdzie spotkała muzyków, z którymi założyła zespół Goya. Byli to między innymi Grzegorz Jędrach i Rafał Gorączkowski, którzy do dziś, wraz z Magdą, stanowią trzon formacji.

Grupa powstała w 1995 roku. Jej debiut "Goya" ukazał się trzy lata później, 5 maja 1998 roku. Promowały go trzy single: "Bo ya", "Śpij i śnij" oraz "Kupię sobie dom".

Zespół założył własne studio, w którym powoli zaczął przygotowywać materiał na kolejny album. Pierwszym wyprodukowanym tam utworem był cover Nirvany "Smells Like Teen Spirit", który na naszej, trójkowej liście przebojów utrzymywał się przez 21 tygodni.

W 2003 roku ukazał się drugi album zespołu Goya zatytułowany "Kawałek po kawałku". Promowały go single: "Będę się starać", "Jeśli będę taka" i tytułowy "Kawałek po kawałku".

2 lipca Magda Wójcik wystąpiła u boku Nigela Kennedy'ego, który w Filharmonii prezentował utwory z jego ostatniego albumu "East Meets East". Zaśpiewała partię wokalną w utworze "Ajde Jano". Goya wystąpiła także przed koncertem Petera Gabriela w Poznaniu.

Oto prywatna kolekcja Magdy Wójcik:

Sheryl Crow Redemption Day

John Mayer Belief

Jonni Mitchell You Turn Me On

Queens of the Stone Age Make It Wit Chu

Lipali Sen o lepszym dniu

Fall Out Boy Thanks For The Memories

Justin Timberlake Cry Me A River

Zapraszam,

Artur Orzech

Czytaj także

Michał Urbaniak

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2009 10:50
Z okazji 50 rocznicy wydania kultowej płyty "Kind of Blue" Michał Urbaniak nagrał album będący hołdem dla Milesa Davisa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Magda Wójcik

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2009 14:00
Dzisiaj Magda Wójcik czyli Goya.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ewa Bem

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2010 14:00
Dzisiaj swoje fascynacje muzyczne przedstawia Ewa Bem.
rozwiń zwiń