Mariusz Grzegorzek

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2009 14:00
Dzisiaj Mariusz Grzegorzek, reżyser filmowy, twórca teledysków, Związany z Teatrem im. Jaracza w Łodzi, Teatrem Powszechnym w Warszawie i Teatrem Telewizji.

Inscenizacje Grzegorzka są kameralne, skupione na psychologii postaci i relacjach między nimi, operują zbliżeniem i szczegółem. Wystawia głównie angielskie i amerykańskie dramaty psychologiczne: JAD Ronalda Harwooda, SZKLANĄ MENAŻERIĘ i TRAMWAJ ZWANY POŻĄDANIEM Tennessee Williamsa, Z PROCHU POWSTAŁEŚ... Harolda Pintera czy SIMPATICO Sama Sheparda.

Debiutancki film Grzegorzka ROZMOWA Z CZŁOWIEKIEM Z SZAFY został wyróżniony Nagrodą Specjalną Jury na FESTIWALU POLSKICH FILMÓW FABULARNYCH W GDYNI w 1993 roku, nagrodą im. Andrzeja Munka oraz nagrodą za debiut reżyserski na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Aleksandrii (1994).

Dead Can Dance The Cardinal Sin

Meredith Monk Do You Be

Talk Talk Chameleon Day

The Presets Are You The One?

Gothic Voices Anonymus

Sufjan Stevens Dress Looks Nice On You

Wanda Warska i Czesław Niemen Romanca Cherubina

Czytaj także

Michał Urbaniak

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2009 10:50
Z okazji 50 rocznicy wydania kultowej płyty "Kind of Blue" Michał Urbaniak nagrał album będący hołdem dla Milesa Davisa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bartosz Frąckowiak

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2010 14:00
Dziś Bartosz Frąckowiak finalista w kategorii „Teatr” w pierwszej edycji naszego konkursu Talenty Trójki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Aleksander Mrożek

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2010 14:00
Dziś Aleksander Mrożek, gitarzysta, kompozytor muzyki teatralnej i filmowej oraz wielu przebojów takich wykonawców jak Grzegorz Markowski, Izabela Trojanowska czy Robert Janowski.
rozwiń zwiń