X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Przetwory" czyli drugie życie... śmieci

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2013 22:00
Fotel z beczki czy sofa z balonów to uznane na całym świecie przykłady niezwykłego designu powstającego w ramach projektu "Przetwory", dzięki którym materiały postrzegane jako śmieci zyskują nowe życie.
Audio
  • "Przetwory" czyli drugie życie... śmieci (Reportaż/Trójka)
Polacy wciąż się uczą sortowania odpadów
Polacy wciąż się uczą sortowania odpadówFoto: Glow Images/East News

Istniejemy w obiegu kupowania, używania, kolekcjonowania, wyrzucania, dzielenia się rzeczami. Człowiek XXI wieku tonie w olbrzymiej ilości wyprodukowanych, zużytych i uzbieranych przedmiotów. Rzadko kiedy zdajemy sobie sprawę z procesu czy podróży, jaką przechodzi przedmiot, zanim trafi w nasze ręce.

Posłuchaj innych Trójkowych reportaży >>>

Jednocześnie "recykling" jako pojęcie stał się globalną tendencją i tematem poszukiwań dobrych rozwiązań w prawie każdej dziedzinie życia. "Przetwory" odbywają się od kilku lat i są okazją na zupełnie inne od codziennego spojrzenie na rzeczy które uważamy za śmieci. Okazuje się na przykład, że ze śmieci można zrobić meble, które nie tylko znajdą swoich amatorów, ale będę to też ludzie gotowi zapłacić za nie spore kwoty.

Reportaż na moje.polskieradio.pl - słuchaj kiedy chcesz >>>

Zapraszamy do wysłuchania reportażu "Więcej niż recykling" Eweliny Karpacz-Oboładz.

(gs)

Zobacz więcej na temat: recykling