Niełatwo jest być idealnym mężczyzną

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2014 19:26
Ma być męski i trochę kobiecy, stanowczy ale i umiejący rozmawiać o uczuciach. Bohaterki reportażu rysują zbiorowy portret idealnego mężczyzny i opowiadają o swoich oczekiwaniach, marzeniach i codzienności.
Audio
  • Niełatwo jest być idealnym mężczyzną (Reportaż/Trójka)
Niełatwo jest być idealnym mężczyzną
Foto: catlovers / Foter.com / CC BY-SA

Malwina, Ola, Ania i Aneta, kobiety wieku od 27 do 41 lat. Wszystkie pracują. Malwina i Ola mają partnerów, Ania to singielka, a Aneta jest mamą samotnie wychowująca dwie córki. Spotkały się, żeby porozmawiać o mężczyznach. Rysują portret idealnego faceta. - Stopa musi być zadbana, łydki mogą być krzywe, a uda rozbudowane - mówią. - Im wyższy facet, tym lepiej. Gdy mnie przytulają w nocy to dostaje od nich więcej ciepła - śmieje się jedna z bohaterek reportażu. Ich zdaniem ważne jest też, żeby mężczyzna był zadbany, ładnie pachniał.

Posłuchaj innych Trójkowych reportaży >>>

Dodają zaraz, że tak naprawdę nie chodzi o wygląd zewnętrzny, bo czasem można spotkać "kaszalota", który ma w sobie to "coś". Według bohaterek reportażu serce idealnego mężczyzny musi być ciepłe i żywe. - Strasznie mi imponuje, kiedy facet umie mówić o swoich uczuciach, jest empatyczny, można z nim porozmawiać o relacjach i nie wstydzi się czasami wzruszyć. Niestety, większość mężczyzn zamyka się w skorupie: jestem męski i silny, nie wypada mi pokazywać uczuć - opowiada jedna z kobiet.

Reportaż na moje.polskieradio.pl - słuchaj kiedy chcesz >>>

Zdaniem Malwiny, Oli, Ani i Anety ważne jest też to, żeby mężczyzna miał ułożone życie zawodowe. - Poczucie bezpieczeństwa dają nam faceci, którzy się nami interesują. Mężczyzna-neurotyk czy histeryk to jest dramat. Duże znaczenie ma też to, jak traktuje swoją matkę - mówią kobiety. I dodają, że dziś naprawdę trudno jest być facetem, który sprosta wszystkim oczekiwaniom potencjalnych partnerek.

Zapraszamy do wysłuchania całego reportażu "Czego pragną kobiety" Hanny Wilczyńskiej-Toczko (PR Gdańsk).

Zobacz więcej na temat: reportaż

Czytaj także

Cynamonowy specjał z wrocławskiej dzielnicy Nadodrze

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2013 18:52
Mieszkańcy wrocławskiego osiedla chcą wypromować "Specjały Nadodrza”. Zachęcają do odkrywania tradycyjnych regionalnych smaków, do sięgnięcia do rodzinnych przepisów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wicemistrzowie świata w tańcu: mamy wspólną pasję

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2014 18:36
Tereska chodzi do gimnazjum, Michał jest o rok starszy. Mają kilka międzynarodowych sukcesów w tańcu towarzyskim na koncie. M.in. wicemistrzostwo świata. Opowiedzieli nam o pasji, pracy, wysiłku, jaki trzeba dać z siebie, żeby spełniać marzenia…
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lublin: Czeczeni czytali nazwy przystanków. "Projekt prowokuje pytania"

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2014 17:00
W Lublinie przez dwa tygodnie zapowiedzi przystanków autobusowych były czytane przez czeczeńskich uchodźców. Akcja objęła 22 przystanki, przez które przejeżdża najwięcej autobusów. Chodziło o to, żeby zwrócić uwagę pasażerów na różnorodność mieszkańców miasta.
rozwiń zwiń