X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Z korporacji do lawendy, czyli jak zmienić życie

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2014 18:35
Niektórzy z nas myślą czasem, żeby całkowicie zmienić swoje życie. Zastanawiamy się nad zmianą pracy albo miejsca zamieszkania. Jednak najczęściej na myśleniu się kończy. W przypadku Magdy i Huberta stało się inaczej.
Audio
  • Z korporacji do lawendy, czyli jak zmienić życie (Reportaż/Trójka)
Lawenda
LawendaFoto: Glow Images/East News

Magda opowiada, że skończyła Finanse i Bankowość w Szkole Głównej Handlowej. - To był kierunek wybrany z rozsądku, nigdy nie czułam się na nim w pełni komfortowo. Studia miały mi zapewnić pracę i rzeczywiście miałam pracę. Zajmowałam się płatnościami, kredytem bankowym, zarządzałam gotówką - mówi. Hubert z kolei studiował informatykę i ekonometrię na Uniwersytecie w Łodzi.

Reportaż na moje.polskieradio.pl - słuchaj, kiedy chcesz >>

- Poznaliśmy się w firmie w Płocku. Jednak dopiero, gdy kilka lat później wróciłam z pracy w Holandii to coś między nami zaiskrzyło. Gdyby nie korporacja to byśmy się nie poznali - śmieją się. Dziś obchodzą piątą rocznicę ślubu i... od dwóch lat uprawiają lawendę. Zapytani, czy czegoś żałują, odpowiadają, że tylko tego, że na zmianę zdecydowali się tak późno.

Dlaczego odeszli z korporacji? Co ich skłoniło do uprawiania lawendy? Zapraszamy do wysłuchania reportażu "Przystanek Lawenda" Eweliny Karpacz-Oboładze.

"Reportaży" w Trójce można słuchać od poniedziałku do czwartku o 18.15.

(mp)

Czytaj także

Kuchnia, która zbliża ludzi. Szczypta egzotyki w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2014 23:00
Awokado, pomidory, makaron sojowy, bakłażan... Kisz Misz pozwala poznać mniej znane smaki z Rwandy, Afganistanu i Kirgistanu. W ramach projektu spółdzielni socjalnej Terra, kobiety mające w Polsce status uchodźcy gotują dania ze swoich krajów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Z Somalii do Polski. Niezwykła droga emigranta

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2014 23:00
Abdulcadir urodził się w Ogadenie jeszcze przed uzyskaniem przez Somalię niepodległości. Opuszczony przez matkę, wychowywał się jako dziecko ulicy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Oława. W tym mieście "się dzieje"

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2014 20:20
"Lokalni bohaterowie" to projekt o osobach, które mieszkają w Oławie i które miały bądź mają pasję, a zarazem stabilnie stoją na nogach - mówią pomysłodawcy niezwykłej akcji artystycznej.
rozwiń zwiń