X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Okrutne spełnienie marzeń

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2014 10:00
- O, ironio, wyjazd do Nepalu był moim marzeniem. Zawsze pragnęłam zobaczyć te najwyższe góry na własne oczy. Ale z marzeniami trzeba ostrożnie, czasami spełniają się w okrutny sposób - mówi Olga Puncewicz, wdowa po himalaiście Piotrze Morawskim, który zginął w Himalajach.
Audio
Tablica upamiętniająca himalaistę Piotra Morawskiego w Kościele św. Antoniego Padewskiego na warszawskim Śródmieściu
Tablica upamiętniająca himalaistę Piotra Morawskiego w Kościele św. Antoniego Padewskiego na warszawskim ŚródmieściuFoto: Mateusz Opasiński/wikimedia commons

Kiedy Piotr Morawski zginął w Himalajach, jego żona została z dwoma synami - jeden miał wtedy 2 lata, drugi - 3,5 roku. Mówi, że nie płakali, gdy dowiedzieli się o śmiertelnym wypadku (himalaista wpadł w głęboką szczelinę między skałami), że byli przyzwyczajeni do nieobecności ojca, który wyjeżdżał w góry.

- Potrafią powiedzieć, że tata umarł - podkreśla Olga Puncewicz, która pojechała do Nepalu, by tam pożegnać się z mężem, stawiając mu grób na Przełęczy Francuzów, w okolicach której doszło do tragedii. - Pomyślałam, że kiedyś być może pojedziemy tam z chłopcami - dodaje.

Reportaż na moje.polskieradio.pl - słuchaj, kiedy chcesz >>>

Po pięciu latach od śmierci męża uważa, że zakończył się dla niej okres żałoby. Ale łatwo nie było. To był proces i ciągła praca. Między innymi nad kilkoma książkami o wyprawach Piotra w góry i jej czekaniu. Potem organizacja Fundacji "Nagle sami" dla ludzi, którzy potrzebują pomocy psychologicznej i prawnej po stracie bliskiej osoby. Wychowanie synów. Teraz uważa, że zamknęła tamten okres i buduje nowe życie. Zachowując oczywiście w sercu to, co było.

Zapraszamy do wysłuchania reportażu Romy Leszczyńskiej pt. "Czarny-biały".

"Reportaży" w Trójce można słuchać od poniedziałku do czwartku o 18.15.

(mk/mp)

Czytaj także

Etos himalaisty to już przeszłość?

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2014 13:31
Dziś wieczorem w Jedynce wysłuchać będzie można reportażu Anny Sekudewicz pt. "Etos gór". Jego bohaterem jest Adam Bielecki, jeden z uczestników głośnej wyprawy na Broad Peak, która kosztowała życie dwóch innych himalaistów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

„Człowiek i góra” - Anna Sekudewicz

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2014 11:31
Niedziela, 11 maja 2014, godz. 21.14 Program 1. Raport w sprawie Broad Peak oskarża Adama Bieleckiego o nieetyczne zachowania w górach. Jaka jest prawda o jego wyprawach?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Historia miłości z Powstaniem Warszawskim w tle

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2014 13:25
Muzeum Powstania Warszawskiego zgromadziło do tej pory ponad 60 tysięcy biogramów uczestników Powstania. To historia jednego z nich.
rozwiń zwiń