X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Paulina Wilk: magnetofon nakrywaliśmy serwetką

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2014 19:15
Pisarka Paulina Wilk opowiada w reportażu "Podwójnie złożona" o swoich wspomnieniach z okresu transformacji w Polsce.
Audio
  • Paulina Wilk: magnetofon nakrywaliśmy serwetką (Reportaż w Trójce)
Paulina Wilk jest bohaterką reportażu pt. Podwójnie złożona Hanny Bogoryi-Zakrzewskiej
Paulina Wilk jest bohaterką reportażu pt. "Podwójnie złożona" Hanny Bogoryi-ZakrzewskiejFoto: Rafał Guz

"Podwójnie złożona" to reportaż z cyklu "Zaczęło się 4 czerwca", w którym przedstawiamy refleksje z czasów transformacji. Paulina Wilk, dziennikarka i pisarka, urodziła się w późnym PRL-u, a dorastała po 1989 roku. Napisała o tym książkę, którą zatytułowała "Znaki szczególne". Jak ten szczególny czas wpłynął na jej życie?

Serwis specjalny Polskiego Radia 4 czerwca 1989>>>

Pisarka wspomina swoje dzieciństwo na trzepaku, niedzielne kolejki po lody w cukierni, kolorowe ubrania z zagranicy i zakupy za dolary. - Pamiętam, gdy do Pewexu pojechał mój starszy brat z tatą. Kupili magnetofon dwukasetowy marki Philips. Był to tak zwany jamnik - długi i płaski. Miał przyciski różowo - turkusowe. On był dla nas takim cudem techniki, że kiedy mój brat wychodził z domu, to nakrywał go serwetką, by się nie kurzył - mówi bohaterka reportażu.

Paulina
Paulina Wilk, fot. Kuba Kamiński
Dla Pauliny Wilk, urodzonej w 1980 roku, w okresie wyżu demograficznego, znakiem czasu reformacji było to, że między sąsiadami panowała większa zażyłość, klatki w blokach były zawsze pootwierane, a dzieci bawiły się wspólnie w zatłoczonej piaskownicy. Kolejki po deficytowe towary nie były według bohaterki takie znowu uciążliwe... Dlaczego?
Zapraszamy do wysłuchania całego reportażu zatytułowanego "Podwójnie złożona".

***

Autor: Hanna Bogoryja-Zakrzewska
Tytuł reportażu:
"Podwójnie złożona"
Data emisji:
17.11.2014
Godzina emisji:
18.15

(fbi,iż)

Czytaj także

Zaczęło się 4 czerwca. Właśnie tak zmienia się Polska

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2014 19:25
Przed 1989 rokiem wiele zjawisk i problemów społecznych oficjalnie nie istniało. Chociaż badania z 1977 roku wskazywały na to, że 62% osób było "pod wpływem" w dniu wypłaty - ówczesna władza ignorowała obecność alkoholizmu. Podobnie było z narkomanią, która od połowy lat 70. stanowiła zagrożenie dla wielu młodych ludzi. Władza "nie zauważała" także homoseksualistów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"To były piękne czasy"

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2014 11:00
1 stycznia 1989 roku weszła w życie ustawa Wilczka. Ustawa ta umożliwiła każdemu obywatelowi PRL podejmowanie i prowadzenie działalności gospodarczej na równych prawach. Wtedy handlować zaczęli niemal wszyscy.
rozwiń zwiń