Polscy weterani i misja "Spitsbergen"

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2015 07:00
Polacy postanowili wziąć udział w ekstremalnej wyprawie. Inspiracją była eskapada na biegun, którą w 2012 roku zorganizowali Brytyjczycy.
Polscy weterani zorganizowali wyprawę na Spitsbergen, podczas której udowodnili sobie i światu, że niepełnosprawność nie zabija marzeń
Polscy weterani zorganizowali wyprawę na Spitsbergen, podczas której udowodnili sobie i światu, że niepełnosprawność nie zabija marzeńFoto: Glow Images/East News

Przemysław  jest strzelcem wyborowym, uczestniczył w wielu misjach pokojowych. Został ranny w Afganistanie. Po ciężkich chwilach i załamaniu postanowił pomagać innym poszkodowanym i rannym żołnierzom, to rehabilitacja przez sport.

Zorganizował kursy nurkowania "Misja Neptuna" , także rajdy po górach. Pomysł wyjazdu na Spitsbergen narodził się  w czasie koleżeńskiej rozmowy. Weterani chcieli wziąć udział w ekstremalnej wyprawie.

Inspiracją była podobna eskapada, którą w 2012 roku zorganizowali na biegun północny Brytyjczycy. Chcieli sobie i innym udowodnić, ze można pokonać swoją niepełnosprawność i zmierzyć się ze sobą.

Reportaż na moje.polskieradio.pl - słuchaj, kiedy chcesz >>>

***

Do wysłuchania reportażu Joanny Bogusławskiej pt. "Pokonać siebie" zapraszamy w czwartek (9.04) w godzinach 18.15-18.30.